Praha pronajala stanoviště taxislužby za vyšší částky, než v předchozích letech


Praha změnila systém placení a výběr nájemců stanovišť taxislužby. Původně platili nájemci za jedno stání paušální poplatek 1 000 Kč a nájemci byli vybráni losem.  Tento způsob výběru, ale současně i velmi podhodnocené financování stanovišť se radnímu Lukáši Manhartovi zdálo natolik nepřijatelné, že nařídil změnit systém a nabídnout zatím několik prvních stanovišť do výběrového řízení. V pátek 22. února 2013 otevřela odborná komise obálky výběrového řízení na pět stanovišť taxislužby (celkem 14 míst pro taxíky), na kterých končily správcům nájemní smlouvy.

Díky maximálně otevřenému výběrovému řízení se z původních 14 tisíc korun za rok stalo téměř 1,5 milionu korun, o které se navýší příjem pokladny Magistrátu hl. m. Prahy. Výběrové řízení se týkalo např. stanoviště Václavské nám. – Jindřišská, kde se nabídka vítězného zájemce vyšplhala až na 851 000 Kč, šlo ale také třeba o stanoviště u metra Pankrác či v ulici Milady Horákové

V Praze je celkem 46 stanovišť taxislužby a změna systému výběru nájemců přinese do pokladny Prahy výrazně vyšší částky, než tomu bylo v minulých letech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,97306 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20217 KB. | 12.04.2024 - 02:18:00