Rekonstrukce povrchu vozovky komplikuje dopravu v Praze 7


ARG J S 23
0 0 votes
Hodnocení článku

Technická správa komunikací (TSK) zahajuje dnes opravu vozovky na komunikaci Argentinská, v úseku Bubenského nábřeží – Kouteckého v Praze 7. V rámci souvislé údržby tohoto úseku dojde k odfrézování stávajícího asfaltového povrchu a následné pokládce nových asfaltových vrstev s hluk snižujícím účinkem. Stávající trhliny budou opraveny, budou rektifikovány (výškově upraveny) povrchové znaky inženýrských sítí a bude vyznačeno nové dopravní značení. Dále dojde i k opravě odvodnění. Jedná se o koordinaci 9 projektů napříč městskými i soukromými investory. Akce je koordinována s rekonstrukcí tramvajové tratě Bubenské nábřeží, rekonstrukcí světelné křižovatky Argentinská – Plynární a světelného signalizačního zařízení (SSZ), přeložkou vysokého napětí v Argentinské a jako nutná předstihová akce pro rekonstrukce kanalizace, plynovodu, vozovek a pěší promenády Bubenské nábřeží včetně křižovatky a SSZ Argentinská – Bubenské nábřeží a lávky Holešovice Karlín. Akce probíhá v koordinaci s DP hl. m. Prahy. Zhotovitelem stavby je firma Porr, a. s. Akce je také realizována za finanční spoluúčasti Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), dotace je vázána na finanční čerpání do konce roku 2021.

Realizace stavebních prací proběhne po etapách při zajištění průjezdnosti v obou směrech. Dopravní omezení se budou týkat počtu využívaných průjezdných pruhů.

  1. etapa (13. 10. – 22. 10): uzavřen pravý jízdní pruh ve směru do centra. Ulice Argentinská + Za Viaduktem v úseku Kouteckého – Bubenské nábř. z centra budou průjezdné dva jízdní pruhy a do centra jeden jízdní pruh. V termínu 13.10. – 15.10. bude v ulici Za Viaduktem uzavřen pravý jízdní pruh, doprava bude vedena po levém jízdním pruhu a v termínu 16.10. – 22.10. bude uzavřen levý jízdní pruh a doprava vedena v pravém jízdním pruhu.
  2. etapa (23. 10. – 31. 10.): Argentinská z centra i do centra průjezdný jeden jízdní pruh (1+1) v koordinaci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy.
  3. etapa (1. 11. – bude upřesněno) – uzavřena polovina jízdního pásu ve směru z centra. Ulice Argentinská bude průjezdná ve směru z centra jedním jízdním pruhem a ul. Za Viaduktem jedním jízdním pruhem z centra a druhým do centra.

Zdroj: Technická správa komunikací hl.m.Prahy

Foto: B.Borová,IZDoprava.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,23609 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20498 KB. | 24.05.2024 - 20:40:58