Václavské náměstí v Praze bude patřit koloběžkářům


0 0 votes
Hodnocení článku

Dalším dnem, kdy bude zábavný program lákat návštěvníky a obyvatele města do centra Prahy, je neděle 7. října 2012. Václavské náměstí se od 10.00 do 18:00 hodin otevírá všem koloběžkářům. V horní části náměstí pod sochou sv. Václava bude zřízena půjčovna koloběžek a dětských odrážedel. Půjčovat se bude proti předložení dokladu s fotografií a adresou a složení zálohy 500 Kč. V blízkosti půjčovny bude také trasa pro „jízdu zručnosti“.

Odpoledne pak proběhnou závody na koloběžkách. Bude se závodit v několika kategoriích – pro školní děti, pro dospělé s vlastní koloběžkou a pro ty, kdo se zaregistrují k závodu a koloběžku si na závod vypůjčí. Vzhledem k povrchu na náměstí doporučujeme účast závodníkům s koloběžkou s gumovými koly!

Akci pořádá Magistrát hlavního města Prahy pod záštitou primátora Bohuslava Svobody a Městská část Praha 1 pod záštitou starosty Oldřicha Lomeckého. Na organizaci se podílí občanské Sdružení Nového Města pražského.

Neděle je pro pořádání podobných aktivit nejvhodnější. V centru města je výrazně volněji, v ulicích se výrazně snižuje doprava. Už mnoho let je o víkendech Václavské náměstí a v ulicích historického centra Prahy navštěvováno převážně cizinci. Přesto a možná právě proto,  začínají různá sdružení a aktivisté pořádat akce, které by do centra města přilákala i jeho obyvatele.

Mezi aktivní se počítá i Sdružení Nového Města pražského, jehož hlavním cílem je vymýcení všech nešvarů a negativních jevů na Václavském náměstí a jeho revitalizace. Sdružení chce na na Václavské náměstí vrátit  život a přirozený ruch a docílit toho, aby se sem lidé nebáli chodit ani v nočních hodinách. Členy sdružení jsou převážně podnikatelé, kteří provozují domy, obchody, restaurace, hotely a další podniky na Václavském náměstí a v jeho okolí. Mezi členy patří i několik rezidentů. Sdružení funguje jako nezisková organizace, bylo založeno před osmi lety.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,03937 s | počet dotazů: 193 | paměť: 20283 KB. | 24.04.2024 - 05:30:41