V pražské MHD bude platit Lítačka. Co je potřeba k jejímu vydání?


Pražská elektronická karta Opencard končí! Od 29. 2. 2016 je zastaven příjem žádostí o kartu Opencard. Od 1.3.2016 je možné vyměnit kartu Opencard za novou kartu s názvem  Lítačka. Tato skutečnost nemá vliv na funkčnost platných karet Opencard. Kartu „Lítačku“ je možné od úterý 1.3.2016  vyřídit na počkání v zákaznickém centru pražského magistrátu ve Škodově paláci. Vchod do centra je z rohu Jungmannovy a Charvátovy ulice, pracoviště má připraveno až 11 přepážek. Veřejnosti je k dispozici v pondělí a ve středu od 8.00 do 20.00 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8.00 do 18.00 hodin a v pátek od 8.00 do 15.30 hodin.

K vyřízení je nutné předložit průkaz totožnosti a fotografii k naskenování (je možné využít standardní průkazové foto). V případě výměny dosavadní „červené“ karty z důvodu ukončení platnosti, kdy držitel souhlasil s uchováním dat v archivu, foto není potřeba. Kartu je možné zatím vyřídit pouze osobně v zákaznickém centru, příjem žádostí on-line je dočasně zrušen. O vydání nové karty či o výměnu karty je možné požádat v zastoupení. Rodič, zakládající kartu dítěti, již nemusí nosit rodný list. Ostatní zástupci budou potřebovat plnou moc od držitele karty a kopii jeho dokladu totožnosti.

Výměna za Opencard z důvodu skončení její platnosti je zdarma. Poplatek za vydání nové karty nebo výměna dříve než tři měsíce před koncem platnosti Opencard je 100 Kč. Pokud je na původní kartě ještě platný jízdní kupon, bude převeden na Lítačku. A v případě, že na červené kartě ještě zbyly nějaké finanční prostředky pro aplikaci Parkování, která na novou kartu není zavedena, budou držiteli karty proplaceny.

Lítačka bude sloužit také jako průkazka do Městské knihovny v Praze. V rámci pilotního projektu, který potrvá do června, jsou vydávány dva typy karet: osobní a anonymní.

Kdy zažádat o kartu Lítačku? „Od 1. března budou moci Pražané žádat o Lítačku přímo v kartovém centru ve Škodově paláci. Pokud však mají platnou Opencard, po dobu její platnosti se pro ně nic nemění. Až Pražanům skončí platnost jejich Opencard, zažádají o novou kartu, což by stejně museli udělat, a dostanou již novou Lítačku,“ doplnil ředitel městské společnosti Operátor ICT Václav Strnad.

Pokud  chcete více informací o výměně karty Opencard za novou Lítačku, pak hledejte na stránkách provozovatele

http://www.operatoropencard.cz/2015/03/proslou-opencard-muzete-vymenit-za-novou-zdarma/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09853 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20238 KB. | 23.04.2024 - 06:45:52