V Praze 3 váhají s využitím mobilních kontejnerů se zelení


0 0 votes
Hodnocení článku

K projektu, který by byl financován z 90 % z dotace Evropské unie a dotace státního rozpočtu, se mohou vyslovit i občané Prahy 3.  Olšanská ulice patří mezi nejfrekventovanější dopravní komunikace v Praze 3 a denně tu za pochůzkami po úřadech, na poštu nebo na polikliniku projde mnoho lidí. Celkem 88 kontejnerů o rozměrech 250x120x110 cm by mělo být umístěno na chodníku v bezpečné vzdálenosti od obrubníku silnice. Výsadba stromů je navržena tak, aby stromy nezakrývaly dopravní značení a signalizaci a aby též nedocházelo k zhoršení rozhledu řidičů na křižovatkách.

V případě umístění kontejnerů i výsadby stromů bude zachován průchozí profil chodníků, které jsou natolik široké, že průchodnost by dokonce minimálně dvojnásobně překračovala stanovenou normu 1,5 m. Bez problémů by měly projet i vozidla údržby. Nádoby jsou navrženy tak, aby nedocházelo ke splavování zeminy na vozovku ani na chodník a při jejich konstrukci se myslelo i na to, aby se s nimi dalo v případě potřeby rychle a bezproblémově manipulovat, např. při haváriích.

Vedení radnice Prahy 3 si uvědomuje, že betonové květináče vzbudily velice negativní odezvu občanů na Praze 5, a proto mají občané Prahy 3 možnost vyjádřit svůj názor k navrhovanému projektu ještě před jeho realizací.

Je otázka, zda se navrhované opatření setká s kladnou odezvou lodí, když se v širších souvislostech hovoří o nutnosti šetřit a finanční prostředky budou nutné každoročně pro zajištění údržby zeleně.

Základní informace o finančním zajištění projektu Olšanská – Instalace mobilní zeleně
celkové náklady projektu: 8 754 396 Kč
dotace z EU: 7 441 236 Kč
dotace ze státního rozpočtu: 437 719 Kč
spolufinancování MČ ve výši 875 441 Kč, tj. ve výši 10% celkových nákladů

každoroční péče o zeleň v nádobách: 209 520 Kč

Názory na umístění kontejnerů se zelení na Olšanské ulici zasílejte prosím na e-mailovou adresu: mobilnizelen@praha3.cz.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02964 s | počet dotazů: 208 | paměť: 28690 KB. | 28.02.2024 - 15:54:24