V Polsku se setkali nejlepší řidiči silničářských vozů ze zemí Visegrádské čtyřky


Do metropole Malopolského vojvodství a zároveň druhého největšího města Polska se minulý týden sjeli nejlepší řidiči z Polska, České republiky, Slovenska a Maďarska. Na Moto Parku Kraków tady zastupovali Českou republiku první tři z domácího mistrovství – Milan Rybenský ze Správy a údržby silnic Pardubického kraje, Karel Konečný ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje a Tomáš Michalec ze Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Poláci, kteří hostili čtvrtý ročník, postavili trať s úkoly, se kterými se na Cestářském rodeu ještě naši řidiči nesetkali. Zatímco řidiči běžně testují zručnost jízdou na čas po kužely vyznačené dráze, projíždějí úzkými bránami nebo couvají do vymezeného prostoru imitujícího garáž, první disciplínou byla v Krakově jízda se sypačem, který měl před kabinou přidělaný velký talíř, na něm ležel tenisák. Míček přitom nesměl řidiči při jízdě spadnout. V druhé části soutěže musel řidič při projíždění trati nabírat malé kroužky na kopí, které bylo připevněno na radlici. Přitom se jelo na čas, takže každý shozený kroužek znamenal výraznou časovou ztrátu.

Jestliže se řidiči sypačů v běžné praxi s navlékáním kroužků na radlici nebo jízdou s tenisákem nesetkávají, disciplína třetí přece jenom reálný život cestářských řidičů připomínala. Prověřovala  jízdu vozidla na kluzkém povrchu. Řidiči měli projet s autem vybaveným gyroskopickým senzorem po určené trase s co nejmenším náklonem.

Na stupních vítězů se jako nejúspěšnější výprava ukázali překvapivě Maďaři. Jako první se umístil Peter Gueth, druhý skončil Attila Somorai, na třetím místě je pak doplnil domácí Artur Sobrak. Z českých řidičů si nejlépe vedl Tomáš Michalec ze Správy a údržby silnic Pardubického kraje, který zůstal těsně pod stupni vítězů na čtvrté pozici. Karel Konečný ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje obsadil deváté místo, Milan Rybenský ze Správy a údržby silnic Pardubického kraje byl dvanáctý. Příští rok se utkají silničáři na Slovensku.

Zdroj: Pardubický kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11883 s | počet dotazů: 195 | paměť: 28571 KB. | 23.02.2024 - 08:38:53