V Ostravě vyhlašují kampaň Do práce na kole


Kampaň propagující využívání kola jako běžný dopravní prostředek proběhne v květnu letošního roku a samotná kampaň bude součástí dubnové Cyklojízdy Ostravou. Start cyklojízdy je plánován na sobotu 20. dubna z Nové Karoliny v 14 hodin.

Cyklista, který nejlépe nazdobí své kolo, bude oceněn dvěma lísky na Majáles. Tématem výzdoby je tentokráte „Na kole do práce či do školy“, fantazii se meze nekladou. Závěr cyklojízdy spojený s přednáškou a diskuzí s cyklokoordinátorem pro Ostravu Martinem Krejčím, cykloambasadorem ze zahraničí a zástupcem z radnice města se uskuteční ve středisku Cooltour Ostrava na Černé louce. V něm bude umístěn také stánek městské policie, u kterého si mohou zájemci pro zvýšení bezpečnosti nechat registrovat kolo pro případ krádeže, a také stánek společnosti BESIP, kde se dozví mnoho zajímavostí ohledně bezpečnosti provozu. 

V rámci Cyklojízdy Ostravou bude představena květnová soutěžní kampaň Do práce na kole. Kampaň v Ostravě organizuje občanské sdružení OSTRAVOUNAKOLE. Této celorepublikové kampaně, která vstupuje letos do svého třetího ročníku, se minulý rok zúčastnila 4 města s více než 2 500 účastníky. Projekt má formou soutěže za úkol podpořit městskou cyklistiku a dojíždění do práce na kole. Celorepublikově se do soutěže letos zapojí 11 měst. V Ostravě se bude soutěžit ve dvou hlavních kategoriích. V první kategorii si zasoutěží firemní týmy v počtu 2 – 5 členů v pravidelnosti dojíždění do zaměstnání. V druhé kategorii budou soutěžit zaměstnavatelé o poskytnutí nejlepšího zázemí pro dojíždějící cyklisty.

Do soutěže se mohou zájemci přihlásit v měsíci dubnu, v květnu bude probíhat samotná soutěž v dojíždění a začátkem června se uskuteční slavnostní vyhlášení výherců v Cooltour Ostrava. Účastníci kampaně mohou získat hodnotné věcné ceny. Zapojené firmy získají respekt svých zaměstnanců i veřejnosti za to, že se staly součástí programu podporujícího udržitelnou mobilitu a odpovědný přístup k veřejnosti, ke svým zaměstnancům i k životnímu prostředí. V rámci Ostravy si mohou zasloužit i titul Cyklozaměstnavate.

Ostrava má rozsáhlou síť cyklistických tras a v letošním roce budou upraveny kilometry nových cyklostezek. Účelné propojování tras a zajištění bezpečnosti cyklistů současně s oddělením cyklistické dopravy od motorové dopravy může být pro zájemce o jízdu na kole přitažlivé. Dalším plusem je  poloha  jednotlivých částí města a jejich propojení, které umožňuje poměrně pohodlnou jízdu na kole.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30821 s | počet dotazů: 195 | paměť: 20263 KB. | 20.07.2024 - 00:04:53