V Ostravě hledají provozovatele bikesharingu


Od  května letošního roku probíhal v Ostravě pilotní projekt sdílení  cyklistických kol – bikesharing. V roce 2018 uživatelé sdílených kol najezdili více než 130 tisíc kilometrů, služba fungovala od začátku května do 21. listopadu a poskytovala ji společnost Rekola Bikesharing. Občanům a návštěvníkům města bylo k dispozici 230 kol na téměř 60 stanicích. Nejoblíbenějšími a nejvyužívanějšími stanicemi byly Nová Karolina, Masarykovo náměstí, Komenského sady a Prokešovo náměstí. Denně si lidé půjčili téměř 600 kol.

Pilotní projekt ukázal, že o tuto službu je velký zájem. Proto vedení města rozhodlo, že bude ve městě pokračovat i v následujícím roce a to na daleko větším území, než doposud. Rada města v prosinci schválila vyhlášení zakázky na koncesi pro provozování bikesharingu a rozhodla vyzvat dodavatele k podání nabídek.

Sdílená kola by měla být příští rok k dispozici od 1. dubna do 30. listopadu a v nejexponovanějších měsících by mělo být k dispozici až 600 kol. Nově mají mít všechna sdílená kola třístupňovou přehazovačku. Podmínkou koncese je, že každý uživatel bude mít prvních 15 minut výpůjčky zdarma a cena za dalších 45 minut nepřekročí 25 korun s DPH. Zadávací podmínky této koncese malého rozsahu jsou zveřejněny na profilu zadavatele a nabídku může podat neomezený počet dodavatelů. Více informací o vypsané soutěži naleznete na: https://www.tenderarena.cz/profil/zakazka/detail.jsf?id=210737. Termín podání nabídek je 16.1.2019.

Společnost Rekola provozovala sdílení kol letos několika městech ( Praha, Brno, České Budějovice, Frýdek-Místek, Liberec, Olomouc, Ostrava, Teplice). Od 22. 11. 2018 do odvolání je v provozu také pilotní zimní provoz v Praze, Brně, Olomouci a Českých Budějovicích.

Zdroj: Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,97408 s | počet dotazů: 191 | paměť: 28585 KB. | 03.03.2024 - 00:53:29