V Kolíně mohou řidiči elektromobilů využívat dvě nové rychlodobíjecí stanice.


Dvě nové veřejné rychlodobíjecí stanice pro elektromobily mohou řidiči elektrických aut využívat v Kolíně. Stojany umístěné u nově rekonstruovaného autobusového terminálu umožní dobití většiny kapacity baterií e-aut za 20-30 minut. Město Kolín poskytlo společnosti ČEZ pozemky, maximální součinnost se záměrem a koordinaci při výstavbě. Stojan ABB umožňuje nabíjení všech typů a značek elektromobilů. Dobití většiny kapacity baterií elektromobilu zvládne během 20-30 minut. Stojan je vybavený je DC konektory s nabíjecími standardy CHAdeMO a CCS o výkonu až 50 kW. Součástí nabídky dobíjecí stanice je také AC nabíjení se standardním konektorem Mennekes, který umožňuje nabíjení s výkonem až do 22 kW.

Oficiální slavnostní otevření rychlodobíjecí stanice pro elektromobily se uskuteční v úterý 27. srpna 2019 ve 12.30 hodin za účasti starosty města Kolína Michaela Kašpara a Tomáše Chmelíka, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

Ve Středočeském kraji je v současnosti pro řidiče elektromobilů k dispozici 24 veřejných dobíjecích stanic ČEZ, z toho 18 rychlodobíjecích. „Kolín dlouhodobě investuje do opatření na zlepšení životního prostředí a ochrany ovzduší. Podpora výstavby zázemí pro elektromobily je proto dalším logickým krokem v tomto úsilí. Věříme, že díky spolupráci s ČEZ se Kolín zařadí mezi lokality běžně využívané příznivci této ekologické formy dopravy,“ uvedl starosta Kolína Michael Kašpar.

V samotném Kolíně byla první rychlodobíjecí stanice ČEZ zprovozněna loni ve spolupráci s řetězcem Kaufland. V přípravě jsou v dohledné době stanice v dalších lokalitách. Aktuální mapa lokalit s dobíjecími stanicemi a komplexní set informací je k dispozici na www.elektromobilita.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16602 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20345 KB. | 24.05.2024 - 01:35:58