V Karlovarském kraji musí některá města a obce zajistit ubytování pro lidi bez domova a vykázané osoby s nařízenou karanténou či s onemocněním COVID-19


Karlovarský kraj uložil obcím s rozšířenou působností zajistit ubytování pro lidi bez domova a vykázané osoby s nařízenou karanténou či s onemocněním COVID-19. Proto  ​Karlovy Vary, Ostrov, Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně, Kraslice a Aš budou muset zajistit ubytování lidem bez domova v případě, že mají nařízenou karanténu či už se u nich prokázalo onemocnění COVID-19. Opatření se vztahuje i na ty občany, kteří byli z důvodu domácího násilí vykázáni z domu. Rozhodl o tom v pátek 3.4.2020 hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis. Vyhrazené budovy sloužit nejen obyvatelům uvedených měst, ale i ostatních obcí v jejich správním obvodu. V případě potřeby se kraj podle krizového zákona bude podílet na financování provozu vyčleněných objektů.

„Předběžně už jsem o tom s karlovarskou paní primátorkou a starosty obcí s rozšířenou působností mluvil, v těchto městech je třeba zajistit po dohodě s hygieniky místa, ve kterých budou moci odděleně být umístěni občané bez domova a vykázaní v případě, že jsou v karanténě, nebo se už u nich prokázalo onemocnění COVID-19. Počítáme také s tím, že by byla v těchto vyčleněných budovách poskytována nezbytná péče a zásobování. Navíc bude nutné zajistit i ostrahu takových objektů. Společně jsme se shodli na tom, že je to sice velmi náročné, ale nezbytné opatření, abychom zabránili šíření nákazy ve městech a okolních obcích právě kvůli lidem, kteří se i přes karanténu nebo prokázané onemocnění pohybují venku mezi ostatními lidmi, protože nemají kde být. Většina starostů má podobná místa vytipovaná, ještě si upřesníme kapacitu.  Zpočátku budou tyto budovy v provozu jen v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu, pokud by to bylo zapotřebí, následně i v ostatních obcích s rozšířenou působností,“ upřesnil hejtman.

Zdroj: Karlovarský kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05515 s | počet dotazů: 197 | paměť: 20197 KB. | 19.06.2024 - 12:32:52