V Českých Budějovicích testují autobus s plynovým pohonem


416 Urbanway 4 tn maxh120 bcgffffff 1474627464

Vyzkoušet si jízdu autobusem na stlačený zemní plyn mají cestující v krajském městě od soboty 24. 9. do čtvrtka 29. 9. 2016. Dopravní podnik města České Budějovice tak prověří po loňském elektrobusu i další z alternativních pohonů. Na linkách 11, 13 a 21 bude možné potkat v českobudějovických ulicích zelený autobus Urbanway 12 m – Cursor 8 CNG EURO VI, který bude dopravní podnik v ostrém provozu testovat díky spolupráci se společností Iveco Czech Republic.

Urbanway je nový nízkopodlažní autobus navržený pro hromadnou dopravu v městských oblastech. Vyznačuje se vysokým standardem jak pohodlí cestujících a řidiče, tak kapacity, volitelnosti délky, pohonného systému, vnitřního rozvržení a rentability. Nová zesílená konstrukce s nižší hmotností umožňuje použití motoru Cursor 8 na zemní plyn. Nový autobus představuje zcela nový styl, který spojuje technologii s inteligentní konstrukcí autobusu a umožňuje tak bezchybný každodenní provoz.

O pohon vozu se stará motor Cursor 8 CNG EURO VI s výkonem 213 kW (290 HP). Délka autobusu je 12 metrů, kapacita při třídveřové variantě je 23 sedících a velký prostor nabízí také dostatek místa pro vozíčkáře i maminky s kočárky.

„Autobusy na CNG jsou ekologickou alternativou pro města typu Českých Budějovic. Součástí příprav zavádění do praxe je proto i testování různých typů vozů, které by byly pro naše podmínky vhodné a umožnily výraznou obnovu vozového parku“, uvádí ředitel a místopředseda představenstva dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. plánuje pořídit s využitím dotačních programů z Evropské unie během příštích let celkem 24 vozů na stlačený zemní plyn. Žádost o dotaci ve výši přes 160 mil. Kč v rámci Integrovaného regionálního operačního programu hodlá dopravce předložit nejpozději do konce listopadu letošního roku.

Zdroj: DP ČB, foto DP ČB


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Podzimní čištění je důvodem k uzavírce tunelů v Brně

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,51072 s | počet dotazů: 223 | paměť: 29093 KB. | 06.12.2023 - 22:29:52