V Českých Budějovicích zahájila provoz nová autobusová linka


Od dnešního dne zahajuje provoz nová autobusová linka 24 spojující parkoviště  P+R na severním okraji Jírovcovy ulice a historického centra města. Mimo to však vytváří obsluhu nového území veřejnou dopravou, a to v téměř celé ose Jírovcovy ulice a zejména v samotném historickém centru v Krajinské ulici a na náměstí Přemysla Otakara II. Linka 24 je vedena ulicemi Jírovcova, J. Š. Baara, 28. října a Krajinská na náměstí Přemysla Otakara II. Zpět pak ulicemi Krajinská, 28. října, B. Smetany, Jírovcova, Nádražní. Všechny zastávky v trase linky jsou nově zřízené a nesou názvy: Parkoviště Jírovcova, Nerudova, Fráni Šrámka, J. Š. Baara, Krajinská, Piaristická, Náměstí Přemysla Otakara II .

Linka bude v provozu v pracovních dnech od 6:00 do 20:30, v celodenním intervalu 10 minut. Přeprava všech cestujících na lince 24 je bezplatná.

V Českých Budějovicích tak vzniká to, co je v moderních evropských městech běžné a osvědčené – veřejná doprava na hlavním náměstí i vedení trasy linky MHD v přirozené trase pěší zónou. Přestože tento krok provází v našem městě řada emocí, nejedná se o nic samoúčelného, ale o součást efektivního řešení udržitelné městské mobility. V roce 2018 pak vystřídají autobusovou linku 24 nové moderní elektrobusy , jež budou v rozšířených trasách spojovat náměstí Přemysla Otakara II. mimo jiné i s českobudějovickým nádražím. Tím dojde k propojení moderního systému MHD s odkazem na tradici a historii, neboť právě toto spojení zajišťovala vůbec první tramvajová linka už v roce 1909.

Zdroj: DP ČB


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   V Praze zahájí provoz nová linka MHD

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,83691 s | počet dotazů: 219 | paměť: 29071 KB. | 08.12.2023 - 20:53:15