V centru Pardubic plánují nový cyklopruh


0 0 votes
Hodnocení článku

V lednu 2012 proběhnou úpravy a sledování dopravního provozu na křižovatce na náměstí Republiky. Ve čtvrtek 5. 1. 2012 bude dočasně uzavřen pravý jízdní pruh na náměstí Republiky ve směru od Jahnovy ulice k přechodu před Zelenou bránou. Dočasná uzavírka umožní modelovat situaci, která by vznikla při zřízení vyhrazených jízdních pruhů pro cyklisty a MHD.

Dopravní situaci v uvedené oblasti budou monitorovat studenti pardubické univerzity, kteří budou měřit především délku kolony stojících vozidel během špičky. Pokud se potvrdí, že změna se zásadně nedotkne propustnosti, pak by mohlo dojít  k realizaci trvalé úpravy dopravního značení.Ve směru od Jahnovy ke třídě Míru by tak mohl být doplněn cyklo pruh, na který bude navazovat vyhrazený pruh pro MHD a cyklisty. V opačném směru, před křižovatkou u elektrotechnické školy, bude vyznačen cyklopruh a tzv. prostor pro cyklisty.

Jaké budou klady připravovaného opatření? Předpokládá se větší plynulost a bezpečnost provozu. Dojde k preferenci MHD a zlepšení podmínek pro průjezd vozů MHD v oblouku u Krajského úřadu. Zvýší se bezpečnost a komfortu cyklistů (zejména při odbočení z nám. Republiky na třídu Míru) a umožní se lepší propojení cyklostezky na Sukově třídě s náměstím Republiky.

Příprava opatření je jednou z aktivit projektu Central MeetBike, který je realizován prostřednictvím programu CENTRAL EUROPE, který je spolufinancován ERDF. Opatření jsou součástí akčního plánu pro rozvoj cyklodopravy PARDUBIKE 2015.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,21711 s | počet dotazů: 201 | paměť: 24445 KB. | 12.04.2024 - 03:53:30