Doprava na Mistrovství světa v letech na lyžích 2014


Mistrovství světa v letech na lyžích 2014 se uskuteční v Harrachově ve dnech 13. – 16. března. Na základě objednávky Libereckého kraje jsou páteřním dopravcem mistrovství České dráhy. Pro dopravu návštěvníků a fanoušků šampionátu budou jezdit posilové spoje a navýší se kapacita pravidelných tak, aby byla zabezpečena bezproblémová doprava do Harrachova a zpět. Příjemným benefitem pro návštěvníky letů je doprava zcela zdarma, a to na všech linkách z a do Harrachova, které jsou zahrnuty v Integrovaném dopravním systému Libereckého kraje IDOL.

Akční nabídka Českých drah, spočívající v přepravě cestujících zdarma, platí na trati 036 v celém úseku Liberec – Harrachov, kde cestující nebudou ve dnech konání mistrovství platit žádné jízdné. Při využití veřejné dopravy odpadnou návštěvníkům mistrovství problémy s parkováním, které se očekávají ve zvýšené míře.

V době konání mistrovství světa v Harrachově budou platit následující opatření ve veřejné dopravě:

  •   Zvýší se  kapacita vlaků Českých drah na trati 036 Liberec – Jablonec nad Nisou – Tanvald – Kořenov – Harrachov (linka L1). V Kořenově bude zabezpečen přestup na návazné autobusy směr Harrachov. Večer pojedou navíc tři vlaky pro odvoz fanoušků. K vlakům do Kořenova je opět dopraví autobusy posílené linky 943 (tzv. Harrabus).
  • Pro dopravu z / do Německa, Hrádku nad Nisou a Chrastavy lze využít rovněž kapacitně posílené spěšné vlaky Liberec – Dresden Hbf.
  • Autobusy i nástupiště na harrachovském autobusovém nádraží budou označovány barvami podle jednotlivých směrů dopravy a souhrnných jízdních řádů:
  • modrá linka – doprava od vlaků a k vlakům směr Liberec, Jablonec nad Nisou, Smržovka, Tanvald, Desná a Kořenov,
  • zelená linka – posilová autobusová doprava směr Jablonec nad Nisou, Smržovka, Tanvald a Desná,
  • žlutá linka – doprava směr Rokytnice nad Jizerou a Jablonec nad Jizerou,
  • červená linka  – doprava směr Turnov, Malá Skála, Železný Brod, Držkov a Velké Hamry.

Podle organizačního výboru mistrovství nehrozí zrušení závodů z důvodu nepříznivých sněhových podmínek. Více informací o přípravách, dopravě, předprodeji vstupenek i programu šampionátu je k dispozici na stránkách www.harrachov2014.cz.

Informace pro motoristy: Během šampionátu bude v Harrachově zaveden jednosměrný provoz.
Parkování v celém Harrachově je zdarma. Parkoviště budou připravena na příjezdových cestách do města. Odtud bude veřejnost převážena shuttle busy do adidas arena harrachov.

Zdroj: ČD

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,23743 s | počet dotazů: 184 | paměť: 20165 KB. | 12.04.2024 - 07:25:20