V Brně si můžete prohlédnout kolektory


Exkurze v kolektorech nabízí Technické sítě Brno, a.s. v rámci projektu Brněnské technické podzemí. V rámci těchto prohlídek může návštěvník nahlédnout do útrob technických sítí, které jsou nedílnou součástí fungování města Brna. Zájemci o prohlídku si mohou vybrat malý nebo velký okruh. Doba trvání každé prohlídky, vedené školenými průvodci Turistického informačního centra města Brna, je přibližně 60 nebo 90 minut. Maximální počet osob ve skupině je stanoven na 10.

Zatímco první úsek – malý okruh prohlídkové trasy je prezentací moderní technické stavby, jejího provozu, údržby a jejího využití pro fungování moderního města, příprava prodloužené části trasy vycházela z jiného pojetí. Trasa velkého okruhu, jehož délka činí cca 1100 metrů, zavede účastníky na chvíli také do historického podzemí Brna. Trasa vede pod ulicemi Josefská, Masarykova, Orlí, Radnická, Jánská, Minoritská, stejně jako u prvního okruhu je vstup do podzemí i výstup v ulici Josefská. Některé chodby se navíc změnily v muzejní prostory a zájemci si budou moci prohlédnout například nálezy ze studny na Špilberku, fragmenty studny nebo různé pracovní předměty využívané v podzemních stavbách. Křižovatky chodeb budou osazeny speciálními tabulemi, na nichž bude možné sledovat, jak se v historii měnil název ulice, pod níž jsou kolektory umístěny.

Malý okruh měří 630 metrů, prohlídka trvá necelou hodinu a stojí 100 korun. Prohlídky se konají každé úterý v 15 hodin a vždy první sobotu v měsíci v 10 hodin. Na ně v úterý v 16.15 hodin a v sobotu v 11.15 hodin navazuje vstup do velkého okruhu, jehož délka je 1100 metrů, prohlídka trvá 90 minut a zájemci za ni zaplatí 120 korun. Z bezpečnostních důvodů pod zem mohou děti až od 12 let.

Další informace najdou zájemci na webových stránkách www.ticbrno.cz  .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10586 s | počet dotazů: 197 | paměť: 20258 KB. | 25.07.2024 - 02:38:51