Další město se zapojilo do projektu Knihu do vlaku


Projekt Kniha do vlaku se zaměřuje se na rozšíření čtenářství a vztahu ke knihám. Pilotní projekt byl spuštěn loni v Mikulově . Je zaštítěn organizací SKIP a vyžaduje spolupráci ČD v místě projektu. Městská knihovna v Mikulově nabídla cestujícím novou službu cestujícím Českých drah. Na mikulovském nádraží je umístěna police s knihami, které si můžou cestující volně půjčovat bezplatně, bez registrace, nezávisle na otevírací době knihovny.

Další knihovničky na sebe nenechaly dlouho čekat a vznikly např.: Krajská knihovna Vysočiny, Městská knihovna Most, Krajská knihovna v Pardubicích, Knihovna Václava Štecha Slaný.

Od 1. září 2015 se do projektu zapojila také Městská knihovna Tábor. Princip služby je stejný jako při využívání miniknihovny, která je umístěna na náměstí T. G. Masaryka. Kdokoli si může z policové knihovny vzít jakoukoli knihu s sebou na ukrácení dlouhé chvíle při cestování. Knihu si pak čtenář může nechat, anebo ji při zpáteční cestě vrátit, případně odložit na jiném nádraží, pokud tam podobná knihovna také je. Knihu do vlaku knihovna půjčuje od 1. září 2015 v hale vlakového nádraží v Táboře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19407 s | počet dotazů: 184 | paměť: 20315 KB. | 22.05.2024 - 20:08:36