V Berouně se připravuje stavba parkovacího domu


0 0 votes
Hodnocení článku

V březnu letošního roku by měla být zahájena stavba parkovacího domu s kapacitou 200 míst v lokalitě U Černého koně v centru města, kde dosud schází místa pro parkování. Výstavba parkovacího domu má podle dřívějších informací stát 85 milionů korun, asi 14 milionů by měly být náklady na výkup pozemků a projektu. Tisková konference proběhla začátkem prosince 2012, kde byly uvedeny základní informace o stavbě. Parkovací dům bude mít šest podlaží a kolem 200 parkovacích míst. Podle původních plánů jich tam mělo být 180. V přízemí parkovacího domu budou prostory pro komerční využití. Dovnitř se bude vjíždět od Wagnerova náměstí. Po spuštění provozu by měl být parkovací dům v majetku města a technické služby jej budou provozovat. Stavbu bude financovat společnost Technické služby Beroun, kterou z poloviny vlastní město, druhým společníkem jsou Středočeské komunální služby (SKS).

Projekt a pozemky pod budoucím parkovacím domem vlastnila jiná soukromá společnost a SKS je od ní musela vykoupit, což zbrzdilo zahájení projektu. Podle informací radnice byla kupní smlouva podepsána v prosinci 2012 a po zapsání nového majitele do katastru nemovitostí bude vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby.

V posledních letech se dopravě v klidu věnuje hodně pozornosti. Problémy s parkováním už nejsou jen záležitostí velkých měst. I v centrech měnších měst je nutné řešit problémy s parkováním rezidentů i návštěvníků města. Vyloučit zcela dopravu z historických částí měst nemusí být jednoznačně správné řešení a začíná se prosazovat kompromisní řešení stavbou vícekapacitních parkovacích domů. Příkladem města, kde se parkovací domy v centru nebo v těsné blízkosti centra využívají, je např. Mladá Boleslav. Doufejme, že i v Berouně se  podaří stavbu parkovacího domu dokončit v krátké době a řidiči si na nové parkování rychle zvyknou.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10776 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20428 KB. | 18.05.2024 - 12:43:19