Nové parkovací domy by měly pomoci řešit nedostatek parkovacích míst


V areálu Nemocnice Sokolov probíhá výstavba parkovacího domu, který by měl nabídnout místa pro 130 vozidel. Součástí parkovacího domu je i přístavba centrálního vstupu do nemocnice. Investorem  celé stavby je společnost Sokolovská uhelná, a.s.( SUAS), která dlouhodobě nemocnici podporuje a v roce 2011 nabídla, že parkovací dům s centrálním registrem nemocnice za 70 milionů korun vybuduje na vlastní náklady. Stavba odstartovala v březnu 2014 a dokončena by měla být v červenci 2015. Po dokončení bude objekt tvořit dvoupodlažní parkovací dům, který nabídne 65 míst v horní nekryté části a dalších 70 v té kryté. Objekt bude navíc pro větší bezpečnost zajištěn kamerovým systémem. Na něj pak naváže nový centrální registr pacientů, který bude sloužit jako hlavní vstup do areálu nemocnice. Vůbec poprvé tak budou moci v Sokolově pacienti vstoupit za sanity nebo z vlastního vozu do nemocnice takzvaně suchou nohou.

Českých Budějovicích stojí už hrubá stavba objektu, který nabídne 316 parkovacích stání včetně 9 míst pro ZTP. Kolaudace objektu je plánována na leden 2015. Více o objektu na http://www.cbparkhaus.cz/

Další parkovací dům se staví v Berouně, kde pokračuje stavba na místě domu U Černého koně, který  sloužil pravděpodobně již od roku 1775 především jako zájezdní hostinec. Dům měl rozsáhlé hospodářské zázemí se stájemi pro přepřahání koní. Po válce však dům chátral, protože nebyl udržován. To, spolu s narušením statiky, zřejmě i v důsledku vzrůstající dopravy, vedlo k tomu, že roku 1966 byl tento vyhlášený zájezdní hostinec zdemolován.

Nově budovaný parkovací dům, který investičně zajišťují Technické služby Beroun, je koncipován jako objekt polyfunkčního charakteru. Kromě 158 parkovacích stání zde budou také administrativní a komerční plochy. Stavba by měla být dokončena do konce letošního roku.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,93978 s | počet dotazů: 199 | paměť: 19972 KB. | 25.06.2024 - 23:55:50