V Benešově mají nové dopravní hřiště


Ve čtvrtek 31. 5. 2018 byl zahájen za přítomnosti starosty města Petra Hostka a hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové provoz dětského dopravního hřiště v lokalitě Sladovka. Město Benešov se rozhodlo podpořit projekt dětského dopravního hřiště za pomoci nadačního příspěvku, kterou poskytla Nadace ČEZ v hodnotě 700.000 Kč. Podpoře výstavby dětských a sportovních hřišť se Nadace ČEZ věnuje od roku 2003. Na akci byly pozvány i další složky integrovaného záchranného systému  jako městská policie, dopravní policie, Hasičský záchranný sbor hasiči, Zdravotnická záchranná služba a Celní správa.

Město Benešov se rozhodlo realizovat tento projekt v lokalitě Sladovka. V samotném areálu hřiště je umístěna modulární stavba s výukovou učebnou, skladem a toaletami, v těsné blízkosti navazuje tréninková plocha. Na této ploše je vybudována kruhová i klasická křižovatka, odbočovací pruhy, semafory, železniční přejezd, retardéry a přechody. Náklady na realizaci přesáhly hranici 6 mil. Kč s DPH. Celý projekt byl konzultován s inženýrem dopravního inspektorátu Policie ČR v Benešově, který svými připomínkami k provedení uvažovaných povrchů pomohl minimalizovat úrazovost v areálu.

Děti získávají jedinečnou příležitost vyzkoušet si bezpečný provoz s dodržováním všech jeho zásad. K dispozici jim budou motokáry, koloběžky, kola, či dětské motorky. Dopravní hřiště budou moci  využívat školky a školy z Benešova i ze širokého okolí.

Zdroj: Benešov


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02516 s | počet dotazů: 200 | paměť: 20323 KB. | 24.05.2024 - 17:18:28