Ušetřené peníze za letošní zimu v Praze půjdou na letní údržbu a obnovu dopravního značení


Ušetřené peníze za zimu využijí silničáři v Praze na letní údržbu a obnovu dopravního značení

Rada hlavního města Prahy vzala dne 10.6.2014 na vědomí zprávu o vyhodnocení zimní údržby komunikací v Praze v období listopad 2013 – březen 2014, kterou připravila Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK). TSK ušetřila na zimní údržbě oproti plánovanému rozpočtu 44,256 mil. Kč, a to při zachování rezervy na předpokládané výdaje zimní údržby pro příští zimu. „Rada hl. m. Prahy současně rozhodla o změnách v rozpočtu tak, aby ušetřené prostředky mohly být použity při letní údržbě komunikací,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza.

Konkrétně 3 mil. Kč připadnou na úklid chodníků při blokovém čištění, na což dosud v rozpočtu nebyly přiděleny žádné prostředky. Dalších 10 mil. Kč bude určeno na zvýšení intenzity a rozsahu strojního čištění chodníků a komunikací a 2,25 mil. Kč na intenzivní mytí protihlukových asfaltových koberců (pro zachování jejich funkce) a vozovek v tunelech. V rozsahu 5 mil. Kč bude posíleno ruční čištění objektů a zařízení a v rozsahu 9 mil. bude posílena údržba veřejné zeleně. Největší položkou, tvořící zbývajících 15 mil. Kč, které připadnou na obnovu vodorovného dopravního značení,“ vyčíslil Ladislav Pivec, šéf TSK

Jak je zajištěna zimní údržba v Praze? Zimní údržba je na komunikacích svěřených do správy TSK je zajišťována zhotovitelským způsobem (na základě výběrového řízení z roku 2010 ji vykonává společnost Pražské služby a.s.). Z hlediska dopravního významu jsou motoristické komunikace v Praze zařazeny do čtyř kategorií určujících prioritu při výkonu údržby (270 km v Ia. pořadí, 1054 km v Ib. pořadí, 509 km v II. pořadí a 314 km ve III. pořadí). TSK dále organizuje údržbu na 250 hektarech nemotoristických komunikací.

 

ZDROJ:MHMP

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99756 s | počet dotazů: 193 | paměť: 20183 KB. | 23.06.2024 - 22:51:29