Uber zavádí  kontrolu totožnosti řidičů v reálném čase


Začátkem tohoto roku se spustila funkce Check Your Ride, která lidem připomněla, že si mají zkontrolovat, zda se osoba řidiče shoduje s osobou na fotografii v aplikaci. Tato funkce přispívá ke zvýšení ostražitosti cestujících a k oznamování jakýchkoli pochybností. Dnes jde společnost Uber ještě o krok dál. Za pomoci svých technologií v souvislosti se zavedením kontroly totožnosti v reálném čase bude Uber vyzývat řidiče a kurýrní partnery, aby si před přihlášením pořídili selfie, a umožnili tak ověřit, zda se totožnost řidiče používajícího aplikaci shoduje s osobou uvedenou v záznamech jako vlastník účtu.

Nová bezpečnostní funkce pomůže předcházet podvodům a ochrání účty řidičů a kurýrů před zneužitím. Ochrání také cestující či konzumenty tím, že do aplikace integruje další kontrolní vrstvu, která ověří, zda za volantem sedí a jídlo dodává ta správná osoba.

Jak kontrola totožnosti v reálném čase funguje:

  • Řidičům a kurýrům používajícím platformu se bude pravidelně zobrazovat výzva, aby na bezpečném místě zastavili a pořídili si selfie, u něhož se následně kontroluje, zda odpovídá fotografii uložené v příslušném uživatelském profilu. Tato výzva k odeslání fotografie se může zobrazit kdykoli – při přihlášení nebo mezi cestami a dodávkami.
  • Pokud se fotografie neshodují nebo kontrola není provedena, bude účet uzamčen a proběhne další vyšetřování.
  • Kontroly probíhají náhodně, avšak k automatickému spuštění kontroly dojde také v případě, že cestující nebo zákazník, který si objednal dovoz jídla, nahlásí podezření na nesoulad mezi fotografií v aplikaci a skutečnou podobou řidiče či kurýra.
  • Za účelem ochrany práv našich uživatelů na soukromí budou mít řidiči a kurýři možnost zvolit si buď automatickou kontrolu pomocí biometrické technologie, nebo čistě manuální kontrolu pracovníkem podpory Uber.

Tato nová funkce je dalším ze způsobů, jak se využívají technologie ke zvýšení bezpečnosti. Jedná se o mocný nástroj, který může zlepšit bezpečnost a zabezpečení způsoby, které dříve nebyly možné.

Více o společnosti Uber na stránkách www.uber.com.

Zdroj: Uber


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34457 s | počet dotazů: 193 | paměť: 28594 KB. | 23.02.2024 - 06:51:01