Štěrboholy mají bezpečný přechod pro chodce


n200812071240 PC060038
0 0 votes
Hodnocení článku

V podzimních měsících byl nově upraven prostor u autobusové zastávky a přechodu pro chodce s cílem zvýšit maximálně bezpečnost chodců. FOTO v článku. Úprava využívá kombinaci stavebních úprav, světelné signalizace a užití vodorovného značení. Štěrboholy protíná ulice Üstřední, která tvoří spojnici mezi ulicí Kutnohorskou a umožňuje napojení na Štěrboholskou spojku a dále až na Českobrodskou. Po ulice vede autobusová linka a je zde velká hustota provozu  osobních automobilů díky umístění Obchodního centra EUROPARK Štěrboholy. Centrum má veké parkovací plochy ale jen málo řidičů ví, ře se z parkoviště dá vyjet jedním z výjezdů přímo na Štěrboholskou spojku – viz mapa. Mnoho řidičů proto volí průjezd po ulici Ústřední jako variantní spojení směrem na severovýchod. Přecházení přes úzkou a frekventovanou ulici je často obtížné i po vyznačeném přechodu pro chodce z důvodů rychle jedoucích automobilů. Bylo zde instalováno nové zařízení pro řízení dopravy. Vlastní stavba zahrnovala pokládku kabelového vedení, instalaci řadiče ATLAS ( 2 kamery), kabely propojující kamery a indukční smyčky a indukční smyčky.  Dále byla instalována zvuková návěstidla, ruční řízení typu PR 15, paměťový modul pro sčítání intenzit na detektorech a další potřebné komponenty.

 Štěrboholy

Právě proto byla u jedné z autobusových zastávek s přechodem pro chodce provedna výrazná úprava. Byla realizována nová světelná signalizace a ve středu vozovky byl vybudován ostrůvek, který je dostatečně široký i pro zastavení maminky s kočárkem. Přímo u samotného přechodu je umístěna lampa veřejného osvětlení a chování řidičů sleduje kamera. Dalším uplatněným prvkem je umístění vodorovné dopravní značky V11b, která zamezuje zastavení automobilů v místech výjezdu z bočních ulic.

Štěrboholy Štěrboholy

Vodorovné značení V11bZnačkou č. V 12b se vyznačuje plocha, na které je zakázáno zastavení vozidla. Značky se užívá zejména v případech, kdy je nutno zdůraznit zákaz zastavení vozidla v prostoru křižovatky, k vyznačení zákazu zastavení vozidla nad dopravním detektorem, před výjezdem vozidel s právem přednostní jízdy apod. Značka č. V 12b přerušuje platnost značky č. B 28, č. B 29, č. IP 11a až č. IP 11c, č. IP 11f až č. IP 12, č. IP 13b, č. IP 13c s značky č. IP 25a se symboly těchto značek. Platnost těchto značek za značkou č. V 12b tudíž pokračuje a není nutno je opakovat.

Investor : TSK Praha

Zhotovitel: Signalbau Huber CZ,s.r.o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,03808 s | počet dotazů: 198 | paměť: 32715 KB. | 27.02.2024 - 21:47:54