Benzina pomáhá v boji s mikrospánkem a podporuje Konto Bariéry


Prodejci pohonných hmot nemají nouzi o zákazníky, Současná míra motorizace v civilizovaných zemích je značná a čerpací stanice mohou na své zákazníky působit i v preventivních akcích. Od soboty 13. do čtvrtka 18. září 2014 proběhne preventivní akce Bezpečná jízda s Benzinou, která je pořádaná ve spolupráci s Besipem. Nejvíce nehod zaviněných mikrospánkem se stává na posledních kilometrech jízdy, přičemž nejčastěji na řidiče mikrospánek přichází mezi 2. a 6. hodinou ráno a 14. a 16. hodinou odpoledne. Řidiči se snaží s únavou obvykle bojovat do poslední chvíle, např. otevřením okénka, posloucháním hlasité hudby nebo mluvením. „Jsou to techniky, které krátkodobě můžou pomoci, vždy by ale měly sloužit pouze k tomu, aby řidič v pořádku dorazil na nejbližší bezpečné místo, kde si dopřeje několik minut spánku. Spánek je totiž jediným skutečným lékem na únavu,“ říká vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy Martin Farář.

Součástí akce Bezpečná jízda s Benzinou je také názorná instalace – ukazující, jak může dopadnout jízda, když se řidič snaží únavu překonat. „Možná bude instalace ukazující dva příběhy – jeden se šťastným a jeden se špatným koncem – pro některé řidiče trochu drsná, chceme ale upoutat jejich pozornost, protože únava za volantem může mít drsné následky,“ říká Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu společnosti BENZINA. „Podle zahraničních výzkumů je únava za volantem ovlivňujícím faktorem vzniku dopravní nehody až u 20 % všech nehod. U dopravních nehod s úmrtím nebo vážným zraněním se pak může jednat až o každou čtvrtou nehodu. Prevence v této oblasti je zvlášť důležitá, unavený jsme totiž někdy každý a většina lidí má tendenci únavu překonávat,“ doplňuje Farář.

Lidé na čerpací stanici dostanou užitečnou brožuru s tipy, jak si bezpečně naplánovat jízdu, jak předcházet únavě za volantem a jak únavu zvládnout, když už na ně přijde. Na místě se lidé mohou pobavit s odborníkem z BESIPu a získat praktická doporučení týkající se nejen mikrospánku, ale bezpečné jízdy obecně.

Harmonogram Bezpečné jízdy s Benzinou

termín název čerpací stanice upřesnění polohy časové rozpětí
13.9. Devět Křížů – směr Brno D1 – 166,5 km 9:00 – 14:00
14.9. Osice D11 – 81 km 13:00 – 18:00
15.9. Mezno – směr Č. Budějovice D3 – 63,4 km, odpočívka Mezno 15:00 – 19:00
16.9. Praha, Hradecká D11 – 4. km směr Hradec Králové 15:00 – 19:00
17.9. Siřejovice D8 – 44 km 15:00 – 19:00
18.9. Rudná – směr Praha D5 15:00 – 19:00

 

Další akce Benziny se nazývá POMÁHEJ S HUMOREM ve spolupráci s Kontem Bariéry. Od 10. září si mohou zájemci na čerpacích stanicích koupit červené klaunské nosy, pomoci tak lidem s handicapem a zapojit se do selfie-soutěže! Klaunské nosy jsou v prodeji v síti čerpacích stanic a jejich koupí zákazníci přispějí na pomoc lidem s handicapem. V roce 2012 se na čerpacích stanicích vybrala prodejem špendlíků částka 556 600 korun.
Tradičně také probíhá společně s kampaní velká soutěž. Letos Konto Bariéry vyzývá své příznivce, aby si s nosem pořizovali tzv. selfies. Fotky sebe sama s červeným nosem z neobvyklých míst nebo situací můžete zasílat i na náš Facebook nebo fotografie označovat hashtagem #pomahejshumorem například na Instagramu apod. a zapojit se do soutěže o opravdu skvělé ceny. Ty nejzajímavější budou odměněny i Kontem Bariéry a zveřejněny na jejich webových i facebookových stránkách. Výtěžek z prodeje nosů, který podpořily i osobnosti jako Jiří Lábus nebo Lucie Bílá, doplní výnos benefičního pořadu vysílaného na ČT1 v sobotu 27. září od 20 hodin. Známé osobnosti v něm vystoupí ve vtipných scénkách, Konto Bariéry navíc představí příběhy těch, komu pomáhá.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,50508 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20277 KB. | 18.07.2024 - 22:46:24