Společnost SPM – Security Paper Mill, a. s. je vítězem tendru na dodávky registračních značek


V dlouho očekávaném a sledovaném tendru Ministerstva dopravy na dodávky registračních značek podala společnost SPM – Security Paper Mill, a. s. nejnižší nabídkovou cenu. Byla o skoro 10% nižší, než od ostatních účastníků tendru. Průměrná cena jedné značky vychází na 45 korun, oproti nynějším 77 korunám za kus. Za čtyři roky trvání kontraktu tak stát může ušetřit přes 120 milionů korun.

Nové RZ budou obsahovat veškeré bezpečnostní prvky požadované zadavatelem. SPM – Security Paper Mill společně s SPM Systems vyvíjí i nové typy RZ, které by měly umět komunikovat s jinými zařízeními, např. pro kontrolu majitele auta policii, parkovacími systémy, atd. Díky tomu se opět posunou hranice možností evidence aut, ale i jiného cenného zboží před nelegálními postupy.

Tendru se zúčastnily firmy SAMDI, s.r.o., SPM – Security Paper Mill, a. s., ELTODO, a. s., a státní podnik Státní tiskárna cenin. Hodnotící komise žádnou nabídku nevyřadila, vybrala společnost s nejnižší cenovou nabídkou. Žádný z účastníků soutěže nepodal námitky vůči zadávací dokumentaci. Nyní ještě poběží lhůta pro námitky k samotnému výběru vítěze.

SPM – Security Paper Mill, a. s. je hlavním a nejstarším papírenským výrobcem ceninových a speciálních druhů papírů a kartonů v České a Slovenské republice. Společnost byla založena v roce 1997 českými akcionáři a navazuje na více než padesátiletou tradici výroby ceninových papírů. Ceninové papíry jsou papíry, které obsahují různé způsoby jištění proti padělání. Slouží k ochraně dokumentů a jejich zajištění proti padělání. V současnosti je v naší společnosti vyráběno více než 1 000 různých druhů ceninových papírů s odlišnou technickou specifikací dle požadavků zákazníků.

 

Základní informace o společnosti SPM – Security Paper Mill, a. s.

Mezi její produkty patří  papíry na cestovní pasy, občanské a řidičské průkazy, daňové kolky, akcie, jízdenky, poštovní známky, šekové knížky, poukázky, stravenky, vstupenky, vysvědčení, atd. Papír vyráběný ve společnosti SPM je používán k výrobě dokladů a dokumentů jak pro domácí, tak i pro zahraniční trhy.

Součástí společnosti je i vlastní mezinárodně akreditovaná zkušební laboratoř, která je ve svém oboru jedinou certifikovanou laboratoří v České republice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,17066 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20222 KB. | 23.04.2024 - 22:23:28