Společnost AŽD realizuje další zakázku v Bělorusku


Další významný kontrakt s Běloruskou železnicí uzavřel český výrobce a dodavatel řídicí a zabezpečovací techniky, společnost AŽD Praha. Pro železniční uzel Žlobin v Bělorusku dodá zabezpečovací zařízení v hodnotě přibližně 300 mil. Kč. Jedná se již o sedmou významnou zahraniční zakázku této ryze české společnosti v daném regionu. V rámci projektu vybavení železničního uzlu Žlobin novou zabezpečovací technologií, dodá AŽD Praha Běloruským drahám plně elektronické staniční zabezpečovací zařízení typu ESA 44-BC, traťové zabezpečovací zařízení ABE-1-BC, systémy diagnostiky a napájecí stojany.

Výjimečnost této stavby, která počítá se zabezpečením celkem 277 výhybek, spočívá mimo jiné i v tom, že AŽD Praha zhotoví a dodá veškerou železniční zabezpečovací technologii takzvaně „na klíč“,“ vysvětluje ředitel zahraničního marketingu a obchodu Petr Žatecký.

Výroba zařízení, která by měla být v souladu se smlouvou dokončena na začátku příštího roku, vyvrcholí návštěvou představitelů Běloruských drah, kteří se budou aktivně účastnit závěrečných zkoušek a testování zařízení na závodech AŽD Praha v Olomouci.

Společnost AŽD Praha má s Běloruskem navázanou velmi dobrou spolupráci. V současné době dokončuje v kooperaci s Brestským elektrotechnickým závodem (Bělorusko) modernizaci železničního zabezpečovacího zařízení na zhruba 110 km dlouhém úseku trati Osipoviči-Žlobin.

 

Zdroj:AŽD

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05368 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20226 KB. | 23.04.2024 - 22:31:13