Společnost ALPINE Bau CZ s. r. o. chce dostát svým závazkům na českém trhu


Tiskové prohlášení společnosti ALPINE Bau CZ s. r. o. v souvislosti s úpadkem mateřské společnosti ALPINE Bau GmbH v Rakousku uklidňuje partnery a investory na českém trhu.

Jsme nuceni informovat, že dlouhodobé ekonomické problémy naší mateřské společnosti ALPINE Bau GmbH dnešního dne vyústily v podání dlužnického insolvenčního návrhu u věcně příslušného rakouského soudu, přičemž lze předpokládat, že soud podanému návrhu vyhoví a rozhodnutí o úpadku společnosti ALPINE Bau GmbH vydá. V této souvislosti pokládáme za nezbytné zdůraznit, že by očekávané rozhodnutí o úpadku ALPINE Bau GmbH nemělo mít žádný bezprostřední vliv na další činnost její dceřiné společnosti, neboť insolvenční řízení týkající se majetku mateřské společnosti se majetkových účastí úpadce v dceřiných společnostech přímo nedotýká. Lze očekávat, že obchodní podíl společnosti ALPINE Bau GmbH v naší společnosti se coby součást majetkové podstaty stane předmětem prodeje vybranému investorovi v rámci insolvenčního řízení.

V každém případě můžeme s plnou odpovědností prohlásit, že společnost ALPINE Bau CZ s. r. o. i bez vazby na rakouskou mateřskou společnost samostatně disponuje dostatečnými materiálními, personálními i finančními kapacitami, a že vzniklá situace se žádným negativním způsobem nepromítne do jejího podnikání v České republice. Společnost ALPINE Bau CZ s. r. o. je schopna a připravena i nadále řádně a včas plnit veškeré své závazky vůči obchodním partnerům a investorům, a jako společnost již tradičně etablovaná na českém stavebním trhu je připravena pokračovat v dosavadním úspěšném podnikání i po vstupu nového strategického investora.

Na český trh vstoupila Alpine Bau v roce 1992, když koupila většinu v IPS Ostrava. V roce 1998 pod firmu přešel podnik Silniční stavby a mosty se sídlem ve Valašském Meziříčí. Alpine Bau CZ získala v roce 2013 smlouvu na modernizaci části dálnice D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,24372 s | počet dotazů: 183 | paměť: 20033 KB. | 16.07.2024 - 05:53:39