Rychlostní silnice R52 se představuje na webových stránkách


0 0 votes
Hodnocení článku

Prostřednictvím nových stránek by se měli především zájemci dozvídat historii variant budoucí komunikace spojující Brno a Vídeň a aktuální novinky jednání pro budoucí stavbu.  Na stránkách jsou uvedené základní dvě diskutované varianty vedení R52. Stránky si všímají nejčastějších otázek. které během přípravy celého projektu vyvstaly. Že to nemá silnice jednoduché svědčí i nedávno podaná stížnost občanského sdružení Nebojsa proti vedení silnice v úseku Pohořelice – Mikulov.

Soud stížnost 3.10.2008 zamítl.

Na stránkách www.r52.cz shrnuje Ředitelství silnic a dálnic ČR všechny důvody, pro které je výstavba této rychlostní silnice přisuzován velký význam pro rozvoj jižní Moravy. Nově budovaný úsek rychlostní silnice R52 naváže na hotovou část s Rajhradu do Pohořelic a bude dál pokračovat v délce 23,1 km směrem na Vídeň. Na většině své trasy bude sledovat vedení současné silnice I/52, povede jako obchvat kolem Mikulova  a v místech Mikulov – Drasenhofen naváže na nově budovanou rakouskou dálnici A5. Se zahájením stavby se počítá v roce 2010.

Nutno říci, že prezentování určité stavby na samostatných webových stránkách je moderní a užitečný způsob předávání informací. Pochopitelně se na nich odráží názor provozovatele stránek ale ve své podstatě zde zájemci naleznou technické informace i anabázi kolem realizace projektu od příprav až po zprovoznění.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09435 s | počet dotazů: 199 | paměť: 24490 KB. | 24.04.2024 - 13:50:20