Rekonstrukce Svinovských mostů v Ostravě vyvolává další změnu dopravy


0 0 votes
Hodnocení článku

Změna organizace dopravy v oblasti rekonstruovaných Svinovských mostů začne 20. dubna 2012. Podle harmonogramu se stavební práce mimo jiné rozšíří i na ulici Bíloveckou pod mostním objektem, kde jsou budovány dvě nové okružní křižovatky. Stavby se odrazí ve změnách vedení linek MHD. Dopravní podnik Ostrava informuje cestující, že  autobusové linky opustí obratiště vedle Svinovského „plata“. Režim tramvajové dopravy zůstává nezměněn.

S platností od 20. dubna bude pro veškerou automobilovou dopravu uzavřena část ul. Bílovecké (pod Svinovskými mosty). Objízdná trasa bude pro všechnu dopravu vedena po zprovozněné ul. Peterekově (souběžná s ul. Bíloveckou, vedle vlakového kolejiště). Autobusové linky, které dosud využívaly jako obratiště plochu vedle bývalého „plata“ – zastávka Svinov mosty d.z., se budou nově otáčet na obratišti na ul. Peterkově (u nákupního střediska HORNBACH).

Od 13. dubna bude v prodeji 3. dodatek Jízdního řádu ODIS 2011/2012 – Ostravsko, který obsahuje nejen jízdní řády linek s aktuální změnou od 20. dubna, ale i jízdní řády všech ostatních linek Dopravního podniku Ostrava dotčených rekonstrukcí Svinovských mostů.

Změny na jednotlivých autobusových linkách:

• Současná zastávka Svinov mosty d.z. pro linky 37 a 79, na které zastavují ve směru na Svinov nádraží, je přemístěna na ulici Peterkovu.

• Linka 42 bude zastavovat na přemístěné zastávce Svinov mosty d.z. pouze ve směru z nádraží Svinov, v opačném směru zastávku Svinov mosty d.z. vynechá.

• Linka 43 pojede přes zastávku Svinov mosty d.z. v obou směrech.

• Linka 46 bude zastavovat na přemístěné zastávce Svinov mosty d.z. pouze ve směru do Krásného pole. Nástupní a výstupní zastávka pro spoje začínající, resp. ukončené na zastávce Svinov mosty d.z., bude také na provizorní zastávce.

• Linka 51 bude zastavovat na přemístěné zastávce Svinov mosty d.z. jen ve směru do Plesné, v opačném směru tuto zastávku vynechá.

• Linky 53, 64, 73 a 76 budou mít konečnou a nástupní zastávku na přemístěné zastávce Svinov mosty d.z.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,33246 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20453 KB. | 22.05.2024 - 23:48:30