Rekonstrukce na Rašínově nábřeží komplikuje dopravu


DSC 0133
0 0 votes
Hodnocení článku

Dnešním dnem byla zahájena rekonstrukce tramvajové trati na Rašínově nábřeží  v úseku Palackého náměstí – Výtoň v Praze 2. Rekonstrukce si vyžádala obousměrné přerušení tramvajového provozu a dopravní opatření se týkají také automobilové dopravy na Rašínově nábřeží a přilehlých komunikacích. Investorem i zhotovitelem rekonstrukce je Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. Jaká jsou opatřeni pro automobilový provoz?

Rašínovo nábřeží v úseku Dřevná – Výtoň:

Od 15. února  do 8. března bude uzavírka komunikace v obou směrech včetně vjezdů a výjezdů z bočních ulic s výjimkou výjezdu z Dřevné ulice. Objízdná trasa ve směru od Palackého náměstí k Výtoni je vedena přes náplavku po trase: Rašínovo nábřeží – sjezd na náplavku – náplavka Rašínova nábřeží – výjezd z náplavky na Výtoni.

Od 8. března – 21. března – částečná uzavírka komunikace včetně jihozápadního nároží křižovatky Rašínovo nábřeží x Palackého most, doprava od Jiráskova náměstí a přes Palackého most ve směru na Výtoň zachována přes stavbu jedním jízdním pruhem; vjezd do ulice Na Hrobci uzavřen; ostatní boční vjezdy otevřeny.

Od 21. března – 28. března – částečná uzavírka komunikace, doprava od Jiráskova náměstí a přes Palackého most ve směru na Výtoň zachována přes stavbu jedním jízdním pruhem; vjezd do ulice Na Hrobci uzavřen; ostatní boční vjezdy otevřeny.

Od 28. března – 1. dubna – částečná uzavírka komunikace, doprava od Jiráskova náměstí a přes Palackého most ve směru na Výtoň zachována přes stavbu jedním jízdním pruhem; výjezd z ulice Dřevné zachován; ostatní boční vjezdy uzavřeny.

Od 15. února – 1. dubna: objízdné trasy: ve směru od Vyšehradského tunelu k Palackého náměstí zavedena pro vozidla do 3,5 tuny objízdná trasa po komunikacích: Rašínovo nábřeží – Libušina – Vyšehradská – Plavecká – Pod Slovany – Trojická – Podskalská – Dřevěná – Rašínovo nábřeží;

–  ve směru Mánes – Podolí zavedena pro vozidla do 3,5 tuny objízdná trasa po komunikacích: Jiráskův most – Zborovská – Strakonická – Barrandovský most – Modřanská – Podolské nábřeží.

Rašínovo nábřeží v úseku Libušina – Vnislavova

Od 15. února – 1. dubna – uzavírka jízdního pruhu ve směru do centra, doprava z centra zachována. Komunikace Vnislavova: úsek podjezd pod železniční tratí – Rašínovo nábřeží: Od 15. února – 1. dubna – uzavírka jízdního pruhu ve směru do centra, doprava z centra zachována.

Komunikace Svobodova: podjezd pod železniční tratí do Vnislavovy – Vyšehradská:

Od 14. února – 4. dubna – uzavírka jízdních pruhů v obou směrech, doprava zachována po tramvajovém tělese.

Dopravní opatření se budou týkat také Palackého mostu:

Od 8. března – 21. března – zvedení jednosměrné dopravy od Prahy 2 na Smíchov mimo tramvajové dopravy.

Jaké jsou změny tras tramvajových linek?

Linka číslo 2 je ve směru od Sídliště Petřiny zkrácena do zastávky Malostranská (na nábřeží Edvarda Beneše), odkud je vedena přes zastávku Právnická fakulta do zastávky Malostranská (u metra) a zpět směr Sídliště Petřiny. Linky číslo 3 a 92 jsou v úseku Moráň – Výtoň odkloněny přes zastávky Botanická zahrada a Albertov. Linka číslo 4 je ve směru od Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Smíchovské nádraží. Linka číslo 7 je v úseku Palackého náměstí – Koh-i-noor odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Náměstí Míru, Jana Masaryka a Čechovo náměstí. Linka číslo 17 je v úseku Národní divadlo – Výtoň odkloněna přes zastávky Národní třída, Karlovo náměstí, Botanická zahrada a Albertov. Linka číslo 21 je zrušena. Linka číslo 24 je v provozu celodenně, včetně víkendů:

V pracovní dny od 6.00 hodin do 20.00 hodin je ve směru od Kobylis ze zastávky Otakarova odkloněna přes zastávky Nádraží Vršovice, Bohemians, Koh-i-noor a Slavia do zastávky Kubánské náměstí;

V ostatních obdobích je provozována v trase Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Václavské náměstí – Karlovo náměstí – Albertov – Otakarova – Nádraží Vršovice – Bohemians – Koh-i-noor – Slavia – Kubánské náměstí.

Zřizují se dočasné zastávky: Malostranská (směr Čechův most) – na nábřeží Edvarda Beneše, Výtoň (obousměrně) – ve Svobodově ulici.

 

Zdroj: Magistrát hl.m.Prahy

Foto před rekonstrukcí: B.Borová, IZDoprava

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,35401 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20499 KB. | 27.05.2024 - 10:46:59