Rekonstrukce mostu přes Dyji začne v září


Most, který vede přes řeku Dyji a spojuje ulici Koželužskou s ulicí Mlýnskou ve Znojmě, se letos dočká avizované rekonstrukce. Tříměsíční opravy začaly na začátku září, ale pro veškerý provoz se most uzavře až po vinobraní. Stavba byla firmě předána hned první týden v září. Pak byly zahájeny práce pod mostem a byl omezen pro vodáky. Auta a kolový vláček jezdí až do konání akce Znojemském historickém vinobraní (13. – 15. 9.), pak bude most uzavřen pro veškerý provoz.

Kvůli velkému zatížení trpí most částečnými statickými poruchami konstrukce. Práce budou zahrnovat opravy základů pilířů i výměny čtyř dřevěných pilířů. Dále se opraví opěry a zděný pilíř, doplní se křídla mostu u obou opěr a obnoví se i ložiska mostu. Nutné je i vyrovnání nivelety nosné konstrukce, přičemž celá ocelová konstrukce bude očištěna a dostane nový ochranný nátěr, stejně tak jako mostovka. Počítá se i s výměnou poškozených prvků mostovky a doplnění zábradlí.

Rekonstrukci provede firma FIRESTA – Fišer rekonstrukce, stavby a.s., která podala nejvýhodnější cenovou nabídku. Město do rozsáhlé rekonstrukce investuje necelých 8 milionů korun. Do budoucna chce navíc investovat i do rozšíření stávající konstrukce mostu.

Zdroj: Znojmo

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12737 s | počet dotazů: 201 | paměť: 19998 KB. | 25.06.2024 - 23:32:07