Reklamy kolem silnic mizí pomalu


0 0 votes
Hodnocení článku

Ještě do konce letošního roku odstraní Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci s Ministerstvem dopravy  z českých dálnic celkem 82 reklamních zařízení. Další desítky reklam zmizí v dalších letech. Reklamy mizí podél zejména kolem dálnic. Do konce listopadu 2012  bylo odstraněno z českých dálnic celkem 42 reklamních zařízení. Dalších 35 kusů z dálnice D1 by mělo ještě zmizet do konce letošního roku,

Ředitelství silnic a dálnic bude v omezování reklamních zařízení na dálnicích pokračovat i v dalších letech. V roce 2013 bude odstraněno 12 kusů na dálnici D5 a další reklamní zařízení  zmizí z 15 mostů. Řidiči jistě tuto informaci s povděkem uvírají. Jen ten počet zlikvidovaných reklam je minimální a k poměru k počtu kilometrů to je skoro zanedbatelné číslo.

I přes uvedená opatření  je v blízkosti našich silnic ještě reklam neúměrné množství .  Legálních i těch nelegálních.  Jejich počet se zvyšuje zejména tam, kde vedou silnice v blízkosti obcí nebo přímo městem.

Příkladem reklamního zahlcení  je pražská Jižní spojka. Touto frekventovanou komunikací projíždějí  auta podél reklam, které  jsou nastavené přímo v zorném úhlu řidiče na stojanech i na fasádách domů.  A aby toho nebylo málo,  jsou reklamy umístěné na stojanech veřejného osvětlení. Nejhorší situace nastává v nočních hodinách, kdy nasvětlené reklamy výrazně přesvítí dopravní značky i informační panely.  Najít drobnou dopravní značku v záplavě barev a sloganů je skutečně obtížný úkol.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14987 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20326 KB. | 25.07.2024 - 04:43:47