Radní Středočeského kraje schválili další dopravní projekty pro dotace EU


Obchvat Dolních Břežan, křižovatka u Modletic, připojení Rakovníka na D6, průtah Dobříší nebo silnice v Zákolanech, to jsou další projekty, o které se díky schválení Radou Středočeského kraje rozmnožil zásobník investičních akcí připravených na spolufinancování z prostředků EU. „Finančně nejnáročnějším z těchto projektů je obchvat Dolních Břežan. Jde ale o stavbu, po které místní již nějakou dobu volají. Odlehčí dopravě v obci a naváže na další důležité komunikace,“ uvedl radní pro oblast dopravy František Petrtýl . Ten dále upřesnil, že jakmile se stavba zařadí do zmíněného zásobníku projektů financovaných z EU, tak půjde na schválení v rámci IROP a může se začít s hledáním dodavatelů. Stavební práce na všech schválených níže uvedených akcích by měly začít ještě letos, nejpozději pak v příštím roce.

Silnice III/0031 Dolní Břežany – obchvat

Jde o novostavbu pozemní komunikace III. třídy, která vyvádí tranzitní dopravu mimo zastavěné území a propojuje dálnici D0 i silnice II. a III. tříd. Díky tomu se zvýší bezpečnost a plynulost dopravy v obci. Tato silnice bude navazovat na další komunikace v severojižním směru na Jílové u Prahy nebo Netvořice, Neveklov a Sedlčany. S realizací akce se počítá v letech 2019 a 2020. Předpokládané náklady činí 126 milionů Kč bez DPH.

Silnice II/101 Zákolany, sanace svahu a silnice po havárii

Předmětem stavby je odstranění havarijního sesuvu svahu v obci Zákolany. Hlavním nosným prvkem bude železobetonová opěrná úhlová zeď. Stavební práce by měly probíhat v období 2018-2020. Předpokládané náklady činí 6 milionů Kč bez DPH.

Silnice II/229 Rakovník – I/6, připojení na D6

Půjde o rekonstrukci stávající silnice v délce 6 kilometrů. Upraví se nejen vozovka, ale i konstrukční vrstvy za využití nových technologií. V současné době je silnice ve špatném stavu a je značně opotřebovaná – jsou na ní trhliny, nerovnosti a výtluky. Opravovat se bude v letošním a příštím roce, přičemž náklady by měly být zhruba 66 milionů korun bez DPH.

 II. etapa průtahu Dobříší – silnice II/114, II/119 a III/10226

Hlavním cílem je kompletní rekonstrukce vozovky a celková modernizace uličního prostoru v centru města. Začátek úseku je na Mírovém náměstí v oblasti křižovatky Pražská – Plk. B. Petroviče, komunikace pokračuje přes Mírové náměstí do ulice Příbramská až po křižovatku s ulicemi Fričova, Františka Průši. Jde o silnice II. třídy, které slouží jako průtah dopravy městem. Výstavba akce bude probíhat v letech 2018 – 2021. Předpokládané náklady činí necelých 23 milionů Kč bez DPH.

Okružní křižovatka v Modleticích a chodník k zastávce autobusu

V tomto případě jde o schválení investičního záměru. V obci Modletice by měla být podle něj vybudovaná okružní křižovatka na komunikaci II/101 v místě sjezdu k areálu T-sportu a areálu Aquasped. Stavba je navržena na žádost obce Modletice a měla by zajistit větší bezpečnost a plynulost provozu. Předpokládané náklady přesáhnou 10 milionů Kč bez DPH. Stavět by se mělo v letech 2018-2019.

 

Zdroj: Stř. kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,95882 s | počet dotazů: 201 | paměť: 28599 KB. | 28.02.2024 - 18:05:51