Na silnici I/38 u obce Církvice dochází ke změně vedení dopravy


0 0 votes
Hodnocení článku

V souvislosti s postupem výstavby obchvatu Církvice na silnici I/38 je upraveno vedení provozu na silnici I. třídy. Ze směru od Čáslavi je u křižovatky Na Kalabousku převeden provoz ze stávající silnice I/38 do zářezu hlavní trasy nového obchvatu z důvodu prací souvisejících s jeho napojením na navazující obchvat Čáslavi. Ve směru na Kolín se pak při výjezdu z tohoto zářezu po provizorní komunikaci provoz vrátí na stávající sil. I/38 a průtah obcí Církvice (zde dojde k propojení části obchvatu doposud oddělených sil. I/38.  K převedení provozu dojde po odeznění ranní dopravní špičky dnes před polednem, tj. v pondělí dne 18.7.2022. Ve směru od Kolína bude provoz u ČSPH ONO ze stávající sil. I/38 převeden na provizorní komunikaci z důvodu zahájení prací v souvislosti na napojením obchvatu na sil. I/38 ve směru od Kolína. Zde dojde k převedení provozu v průběhu dopoledne v úterý 19.7.2022.

Jelikož se v obou výše místech bude jezdit v režimu vedení dopravy 1+1 jízdní pruh, nejsou očekávány zásadní dopravní komplikace. Řidiči zde však musí počítat s omezením maximální povolené rychlosti na 50 km/h z důvodu průjezdu stavbou.

Jihozápadní obchvat obce Církvice je řešen jako stavba přeložky silnice I/38 v celkové délce hlavní trasy 4,268 km v kategorii S 11,5/80. Realizací projektu dojde k odvedení tranzitní dopravy mimo zástavbu obce a sníží se tak zátěž obyvatelstva hlukem a exhalacemi. Dojde rovněž ke zvýšení plynulosti dopravy na silnici I/38, zkrácení jízdní doby a zvýšení bezpečnosti silničního provozu v obci Církvice včetně bezpečnosti chodců. Projekt je dotován z Evropského programu Doprava.

Zdroj a foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 5,70637 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20507 KB. | 29.05.2024 - 12:35:56