Pražské hlavní nádraží nabídne pohádky o mašinkách


Nádraží je místo, kde se cesty železniční  setkávají s cestami jiným směrem. V Praze se nádraží stane na pár dnů místem pro divadelní představení. V kulturním sále ve  2. patře Fantovy budovy  se ve dnech2. až 10. března a 16. až 23. dubna konají speciální představení Nejlokomotivovatější lokomotiva, inspirované knihou klasických pohádek Pavla Naumanna Pohádky o mašinkách.

Cena vstupného je pro děti a seniory 150 Kč, pro dospělé 250 Kč. Inscenace pohádky vznikla na motivy představení jednoho ze zakladatelů divadla Husa na provázku, režiséra Zdeňka Pospíšila, který s ní s velkým úspěchem kočoval v letech 1983–88 po městech Francie, Itálie, Belgie a Švýcarska.

Představení určené pro děti od 4 do 11 let uvádí soubor ProDivadla. Vláčky tvoří nejen námět, ale i scénografii, která nemá daleko k dětské hračce a zároveň nadchne každého, komu kdykoli v životě uhranul pohyblivý model s kolejnicemi, výhybkami, nádražími a ajznboňáky.  

Uvidíte osm unikátních vlakových souprav zn. Lehmann (LGB ) jezdících po kolejišti, které zároveň odděluje jeviště a hlediště. Funkční model železnice, který je součástí unikátního divadelního projektu, obsluhují dva (hračko)vlakmistři a sedm marionet. Hlas černokněžníka Zababy do záznamu namluvil Jiří Lábus. Nebude nouze ani o zvukové, světelné a kouřové efekty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,31875 s | počet dotazů: 185 | paměť: 28541 KB. | 29.02.2024 - 13:37:34