Pomůže Praze nová lanová dráha ?


0 0 votes
Hodnocení článku

Zájem veřejnosti o pražskou ZOO se stále zvyšuje a proto se připravuje další varianta dopravního spojení do Troje. Praha připravuje propojení ZOO až ke stanici metra Nádraží Holešovice novou lanovkou. (Vizualizace v článku)

Pro mnohé se může zdát vybudování lanové dráhy technicky neřešitelné a příliš futuristické. Lanové dráhy však plní v řadě evropských měst funkci dopravního spojení často odlehlých nebo obtížně dostupných míst. V Madridu je 2,4 km dlouhá kabinková lanovka spojující západní kraj centra s parkem Casa del Campo. Další příklad nemusíme hledat v zahraničí. V letošním roce je připravena výstavba lanovkyÚstí nad Labem, která bude spojovat nové obchodní centrum Forum s Větruší. Nová lanovka umožní rychlé dopravní spojení z centra města k volnočasovému areálu a známé restaurací umístěné na vyhlídce nad městem. Více o výstavbě lanovky v článku ze září 2009.

Řešení vhodného dopravního spojení pro návštěvníky ZOO dlouho nedařilo nalézt. ZOO Praha se však stala pro obyvatele Prahy i mimopražské návštěvníky velice atraktivní a s novým dopravním spojením už nelze dlouho čekat. Proto se Praha rozhodla vybudovat kabinkovou lanovku, která bude spojovat stanici metra nádraží Holešovice se ZOO. Návštěvníci ZOO budou mít k dispozici další ekologický dopravní prostředek navazující přímo na metro a tím dojde ke zlepšení dopravní situace v okolí ZOO.
Stanice lanovky bude umístěna na střeše budovy nádraží Holešovice, bude vedena přes trať ČD směrem k severnímu kraji trojského jezu, podél plavebního kanálu k severním konci lávky pro pěší, bude překračovat zahrady Trojského zámečku s výhledem na samotný zámeček a bude končit v prostoru horní stanice stávající sedačkové lanovky v ZOO.
 Zvažuje se také varianta vedení lanovky mimo plavební kanál přes Trojský ostrov s přestupní stanicí a dále směrem na ZOO. V návrhu je také zařazení nové lanovky do systému PID a platností jízdenek MHD. Věříme, že se dnešní den (1.4.2010) stane pro novou lanovku dnem vítězným a dopravní spojení do ZOO se podaří vyřešit nejpozději do roku 2015.
Další články o plánovaných stavbách uveřejněné v letech 2008 a 2009.

Vizualizace jízdy lanovkou z Holešovic do ZOO.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] V roce 2010 vyšla aprílová zpráva https://www.izdoprava.cz/pomuze-praze-nova-lanova-draha/ o plánované výstavbě lanovky do pražské ZOO. Text byl uveden s nadsázkou, trasa lanovky […]

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14631 s | počet dotazů: 202 | paměť: 24469 KB. | 20.06.2024 - 17:04:14