Pendolino začíná jezdit do českých lázní


0 0 votes
Hodnocení článku
(11:20) Od platnosti nového jízdního řádu pro rok 2012( od 11.12.2011) vypravují České dráhy každou sobotu vlak SC Pendolino do Karlovarského kraje. Vlak vyjede poprvé na trase Bohumín – Praha – Plzeň – Mariánské Lázně – Cheb – Františkovy Lázně v sobotu 17.prosince 2011.
Další zásadní změna v komfortu cestování čeká od podzimu 2012 cestující na páteřní trase z Mariánských Lázní přes Cheb do Karlových Varů. České dráhy obdrží 6 nových motorových souprav PESA a začnou je postupně nasazovat na další linky. Jednotky se pořizují s přispěním Regionálního operačního programu. Výhodou motorových jednotek je jejich flexibilita a možnost provozu nejen na páteřní elektrifikované trati, ale také na dalších tratích v regionu, především na Krušnohorských lokálkách. České dráhy a polská společnost PESA Bydgoszcz uzavřely v březnu letošního roku  kontrakt na dodávku 31 dvoudílných motorových jednotek v hodnotě téměř 2 miliardy Kč. Polská firma zvítězila v mezinárodním výběrovém řízení. Soupravy nabídnou moderní klimatizovaný interiér pro přibližně 120 sedících cestujících. V soupravě bude také univerzální prostor pro přepravu velkých zavazadel, jako jsou kočárky nebo jízdní kola. Samozřejmostí bude vybavení pro vozíčkáře včetně bezbariérové toalety s uzavřeným systémem nebo moderní audiovizuální informační systém.

 

 

Časy odjezdů – směr Františkovy Lázně

502 SC Pendolino
Bohumín 5:28
Ostrava – hlavní nádraží 5:37
Ostrava – Svinov 5:46
Olomouc 6:33
Pardubice 7:44
Praha 8:59
Plzeň 10:28
Mariánské Lázně 11:12
Cheb 11:31
Františkovy Lázně 11:41
Spoj jezdí vždy v sobotu.
Jede také 1/5, 8/5, 5/7 a 28/9 2012
Nejede 7/7 a 29/9 2012

Časy odjezdů – směr Praha

511 SC Pendolino
Františkovy Lázně 12:19
Cheb 12:29
Mariánské Lázně 12:46
Plzeň 13:35
Praha 15:03
Pardubice 16:07
Olomouc 17:21
Ostrava – Svinov 18:09
Ostrava – hlavní nádraží 18:18
Bohumín 18:27
Spoj jezdí vždy v sobotu.
Jede také 1/5, 8/5, 5/7 a 28/9 2012
Nejede 7/7 a 29/9 2012

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

  • Pražský Novoroční ohňostroj 2020 proběhne v Praze 227. prosince 2019 Pražský Novoroční ohňostroj 2020 proběhne v Praze 2 Ohňostroj 2020 s tématem Praha Božská se uskuteční 1. 1. 2020 v 18.00 hodin. Ohňostroj bude poctou zesnulým v roce 2019, zejména pak Karlu Gottovi. Pořádá jej spolek Ohňostroj pro Prahu […]
  • V Liberci připravují projekt Central Station9. července 2024 V Liberci připravují projekt Central Station Liberecký kraj, statutární město Liberec a Správa železnic na podzim letošního roku chystají zadat architektonickou soutěž na nový přestupní terminál veřejné doprava Central Station. […]
  • V Praze 2 pokračuje rekonstrukce Vinohradské třídy21. března 2019 V Praze 2 pokračuje rekonstrukce Vinohradské třídy Od soboty 9. března  do poloviny července tohoto roku potrvá rekonstrukce tramvajové trati ve Vinohradské ulici a s tím budou probíhat úpravy dopravního provozu. Stavba si vyžádá omezení […]
  • Přísnější kontroly na přímých letech do USA27. října 2017 Přísnější kontroly na přímých letech do USA Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje na nová bezpečnostní opatření, která se budou týkat všech cestujících, kteří cestují do Spojených států přímými lety. Mezi tyto opatření […]
  • Povrchy našich vozovek (č.1)19. května 2009 Povrchy našich vozovek (č.1) Zahajujeme seriál ukázek provedení povrchů vozovek na našich silnicích v obcích i mimo obce. Chceme ukázat příklady, které by ukázaly již realizované stavby spíše nepovedené, pro […]
  • Biblibusy jezdí v Praze a v Madridu mají Bibliometro2. prosince 2007 Biblibusy jezdí v Praze a v Madridu mají Bibliometro Městská knihovna v Praze přiváží čtenářům knihy do vybraných lokalit na území města Prahy. V Madridu jsou miniknihovny Bibliometra postavené přímo ve stanicích metra. FOTO v článku.Tři […]
  • V Pardubickém kraji jsou v provozu nové víkendové vlaky.11. prosince 2006 V Pardubickém kraji jsou v provozu nové víkendové vlaky. S platností nového jízdního řádu , který platí od 10. 12.2006, zahájily provoz i spěšné vlaky Sněžník a Vysočina.  V obou vlacích je plánována zvýšená kapacita pro přepravu lyží a jízdních […]
  • Montovaný tramvajový most v Troji končí7. října 2013 Montovaný tramvajový most v Troji končí Z důvodu výstavby městského okruhu (uzavření tramvajového mostu v Troji - Rámusák) dochází od   pondělí 7. října 2013 do odvolání (předpoklad duben 2014) k dočasnému přerušení tramvajového […]
  • V Praze je další světelná křižovatka s detektory intenzity dopravy23. listopadu 2012 V Praze je další světelná křižovatka s detektory intenzity dopravy Technická správa komunikací hl. m. Prahy uvedla ve čtvrtek 22.11.2012 do provozu novou světelnou křižovatku ulic Kutnohorská a K Měcholupům. Pro funkční řešení byla instalace nové […]
  • Cestovní kancelář Relaxace s. r. o. nahlásila úpadek7. června 2017 Cestovní kancelář Relaxace s. r. o. nahlásila úpadek Ministerstvo pro místní rozvoj ČR obdrželo 1.6.2017 oznámení od České podnikatelské pojišťovny, a. s. o úpadku Cestovní kanceláře Relaxace s. r. o. Ministerstvo požádalo příslušný […]
Stránka načtena za 2,40381 s | počet dotazů: 204 | paměť: 24546 KB. | 18.07.2024 - 17:11:17