Pendolino začíná jezdit do českých lázní


0 0 votes
Hodnocení článku
(11:20) Od platnosti nového jízdního řádu pro rok 2012( od 11.12.2011) vypravují České dráhy každou sobotu vlak SC Pendolino do Karlovarského kraje. Vlak vyjede poprvé na trase Bohumín – Praha – Plzeň – Mariánské Lázně – Cheb – Františkovy Lázně v sobotu 17.prosince 2011.
Další zásadní změna v komfortu cestování čeká od podzimu 2012 cestující na páteřní trase z Mariánských Lázní přes Cheb do Karlových Varů. České dráhy obdrží 6 nových motorových souprav PESA a začnou je postupně nasazovat na další linky. Jednotky se pořizují s přispěním Regionálního operačního programu. Výhodou motorových jednotek je jejich flexibilita a možnost provozu nejen na páteřní elektrifikované trati, ale také na dalších tratích v regionu, především na Krušnohorských lokálkách. České dráhy a polská společnost PESA Bydgoszcz uzavřely v březnu letošního roku  kontrakt na dodávku 31 dvoudílných motorových jednotek v hodnotě téměř 2 miliardy Kč. Polská firma zvítězila v mezinárodním výběrovém řízení. Soupravy nabídnou moderní klimatizovaný interiér pro přibližně 120 sedících cestujících. V soupravě bude také univerzální prostor pro přepravu velkých zavazadel, jako jsou kočárky nebo jízdní kola. Samozřejmostí bude vybavení pro vozíčkáře včetně bezbariérové toalety s uzavřeným systémem nebo moderní audiovizuální informační systém.

 

 

Časy odjezdů – směr Františkovy Lázně

502 SC Pendolino
Bohumín 5:28
Ostrava – hlavní nádraží 5:37
Ostrava – Svinov 5:46
Olomouc 6:33
Pardubice 7:44
Praha 8:59
Plzeň 10:28
Mariánské Lázně 11:12
Cheb 11:31
Františkovy Lázně 11:41
Spoj jezdí vždy v sobotu.
Jede také 1/5, 8/5, 5/7 a 28/9 2012
Nejede 7/7 a 29/9 2012

Časy odjezdů – směr Praha

511 SC Pendolino
Františkovy Lázně 12:19
Cheb 12:29
Mariánské Lázně 12:46
Plzeň 13:35
Praha 15:03
Pardubice 16:07
Olomouc 17:21
Ostrava – Svinov 18:09
Ostrava – hlavní nádraží 18:18
Bohumín 18:27
Spoj jezdí vždy v sobotu.
Jede také 1/5, 8/5, 5/7 a 28/9 2012
Nejede 7/7 a 29/9 2012

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,06001 s | počet dotazů: 196 | paměť: 32677 KB. | 24.02.2024 - 06:11:06