Nový most do Čejetic musí počkat na rozhodnutí ÚHOS


Stavba mostu v Mladé Boleslavi přes řeku Jizeru, která měla začít loni na jaře, nebyla opět zahájena. Již podruhé se totiž proti výběru zhotovitele odvolal stejný neúspěšný uchazeč a věc bude opět řešit Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Stavba měla začít již v loňském roce. Město vybralo firmu, která nabídla stavbu zhotovit za 62 milionů korun, ale název vítězné firmy nebyl zveřejněn. Neúspěšná firma se odvolala a případ ležel na ÚHOS přes půl roku. Rozhodnutím ÚHOS mělo město znovu vyhodnotit uchazeče.

Nová komise vybrala stejnou firmu jako v prvním případě, to znamená za nejnižší cenu za dodávku této stavby. Jenže stejný neúspěšný uchazeč jako loni se opět proti rozhodnutí města odvolal. Jméno firmy, která se odvolala, vedení města Mladá Boleslav zveřejnilo. Jejím firma SDS Mosty.
Most bude město stavět s pomocí státní dotace a měl by ho dokončit do konce letošního roku. Město má zatím jen ústní příslib, že peníze dostane i přes případné zdržení, protože vina není na jeho straně. Nový most přes Jizeru do Čejetic umožní lepší přístup jak do příměstské části Čejetice, tak do vývojového centra Škody Auto. Nový dvouproudý most vznikne vedle stávajícího příliš úzkého mostu směrem dolů po proudu řeky. Po obou stranách nového mostu povede pruh pro cyklisty a po jedné straně navíc chodník pro pěší. Starý most bude demontován.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04086 s | počet dotazů: 198 | paměť: 28636 KB. | 24.02.2024 - 02:58:14