Nejdelší vůz TATRA jezdí v areálu firmy Liberty Steel Ostrava


tatra force pro liberty steel ostrava 3
0 0 votes
Hodnocení článku

Nové speciální vozidlo TATRA na převoz závitových tyčí dlouhých i přes 24 metrů jezdí od října ve zkušebním provozu v areálu firmy Liberty Steel Ostrava, ocelárny, která je součástí nadnárodní skupiny GFG Alliance.Vůz je světovým unikátem, je to nejdelší automobil TATRA v historii kopřivnické automobilky. Speciální úpravy podvozku TATRA provedla podle vlastního technického návrhu frenštátská společnost Partner Ipex, která je zároveň i tradičním dealerem vozů kopřivnické značky.

Požadavek na pořízení speciálního vozu vyvstal ve firmě Liberty Steel Ostrava, když se na začátku loňského roku rozhodlo o přesunu konečného zpracování závitových tyčí a jejich příslušenství z Lucemburska do Ostravy. Jde o část výroby s vysokou přidanou hodnotou. Podvozek pro unikátní automobil Tatra s celkovou délkou 25,3 metrů dodala kopřivnická TATRA TRUCKS. Přestavba tatrovky do podoby unikátního vozu, kterou podle technického návrhu vlastní konstrukční kanceláře realizovala společnost Partner Ipex z Frenštátu pod Radhoštěm, trvala zhruba deset měsíců.

Nejdelší vůz TATRA v historii je vybaven vzduchem přímo chlazeným osmiválcovým motorem TATRA o výkonu 300 kW a automatickou převodovkou Allison. Pohon vzduchem odpružených náprav je 14×8, přičemž první čtyři jsou hnané, dvě přední a poslední tři zadní řízené. To vozu nadstandardní délky umožňuje projíždět zatáčky na vnitropodnikových komunikacích. Součástí technických úprav byla také instalace předsazené krátké upravené kabiny modelové řady TATRA FORCE, díky čemuž má vozidlo malou celkovou výšku. Ložná plocha valníkové plošiny tak může zasahovat až nad kabinu. Vozidlo splňuje všechny parametry pro provoz na komunikacích, není ale předpoklad, že by se využívalo i mimo areál hutě.

 

Zdroj a foto: TATRA TRUCKS a.s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09048 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20488 KB. | 17.05.2024 - 17:41:36