Škoda Group se představuje na veletrhu autobusové dopravy Busworld 2023


0 0 votes
Hodnocení článku

Škoda Group, významný výrobce řešení pro udržitelnou městskou mobilitu, se představuje v historické premiéře na Busworld 2023, největším evropském veletrhu autobusové dopravy. Akce se koná v Bruselu od 7. do 12. října 2023. Vedle pokročilých technologií pro elektrický pohon vozidel, se představí ve spolupráci se SOR Libchavy i 12metrový elektrobus. Toto moderní vozidlo se může pochlubit možností plug-in nabíjení, funkcí kneeling a moderním interiérem, který je uzpůsoben pro osoby se sníženou schopností orientace a pohyblivosti. Předností vozidla je zejména tichý a ekologický provoz. Škoda Group je po celém světě známá i díky rozsáhlému portfoliu elektrických komponentů pro všechny typy vozidel hromadné dopravy.

„Náš debut na Busworld 2023 je pro skupinu velmi důležitý. Za naší existence jsme uvedli do provozu více než 15 000 trolejbusů, vedle toho i řadu elektrobusů a představili již dvě generace autobusů na vodíkový pohon. Naše bohatá historie zahrnuje i výrobu komponentů, které pohánějí systémy veřejné dopravy po celém světě. Zveme všechny návštěvníky veletrhu, aby navštívili náš stánek 802 v hale 8 a na vlastní oči si prohlédli technologie, které definují budoucnost veřejné dopravy,“ popisuje Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

Účastníci veletrhu mají možnost se seznámit s nejpokročilejšími technologiemi pro elektrický pohon, IPMSM motorem a SiC měničem. Design pětifázového IPMSM motoru byl vyvinut k dosažení maximálního výkonu, snížení hmotnosti a zvýšení účinnosti, a to vše v rámci omezeného prostoru v podvozku vozidla. Trakční měnič SiC využívá pokročilou technologii tranzistorů z karbidu křemíku (SiC), čímž zajišťuje výjimečnou hustotu výkonu. Toto pětifázové zařízení, vybavené sofistikovaným řídícím algoritmem, zajišťuje vysokou účinnost v širokém spektru rychlostí i zatížení. Skupina na veletrhu představí i program ASTRID – monitorovací systém pro kolová vozidla, který sleduje a analyzuje vozidla od Škodovky přímo v provozu. Během jízdy je schopen monitorovat až 50 různých parametrů, mezi nimi například spotřebu, výdrž baterií či polohu autobusu.

 

Zdroj a foto:

Škoda Group


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,27776 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20394 KB. | 19.07.2024 - 10:07:38