Na trať do Horního Slavkova vyjedou opět víkendové vlaky


Vlaky poprvé pojedou v sobotu 4. Dubna 2015. Půjde o tři víkendové páry vlaků po trase (Rakovník-) Žlutice – Bečov nad Teplou – Krásný Jez – Horní Slavkov – Kounice a zpět. Jeden pár vlaků pojede v úseku Horní Slavkov – Kounice – Krásný Jez a zpět. Provoz na trati finančně podpoří Karlovarský kraj a město Horní Slavkov. Spoje budou cestujícím k dispozici do 30. srpna 2015.

Původně měly vlaky jezdit až do 28. září, avšak z důvodu výluky způsobené opravou mostu mezi Žluticemi a Štědrou pojedou jen do konce letních prázdnin. „Vlaky budou v provozu vždy v sobotu, v neděli a ve státní svátky, první přijede do Horního Slavkova-Kounice v 9:48,“ uvedla tisková mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Osobní železniční doprava se na trať z Krásného Jezu do Horního Slavkova-Kounice vrátila v červenci 2013. „Karlovarský kraj tehdy objednal pro opravenou trať tři páry osobních vlaků. V letošním roce společně s městem Horní Slavkov opět zafinancuje provoz vlaků, půjde pravděpodobně o částku 408 tisíc korun,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik. Spoje využívají především turisté a cyklisté, kteří se chtějí snadno dostat do Slavkovského lesa.

Zdroj: KVK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34878 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20277 KB. | 25.07.2024 - 14:25:39