Na chebském letišti se bude konat Letecký den 2022


0 0 votes
Hodnocení článku

Po dvou letech se o víkendu 13. a 14. srpna 2022 bude na chebském letišti konat tradiční Letecký den. Těšit se můžete na elitní české i světové piloty, na moderní i historická letadla. V divácky atraktivním programu vystoupí například vítěz série Red Bull Air Race z roku 2017 Martin Šonka, jedny z nejlepších akrobatických skupin na světě, český The Flying Bulls Aerobatics Team a rakouský Red Bull Blanix Team nebo slavné letouny z období druhé světové války Hawker Hurricane Mk.IV a Messerschmitt Me-262 Schwalbe. Účast na Leteckém dni přislíbila i Armáda ČR, takže by neměly chybět ani armádní Gripeny. Hlavním partnerem akce je město Cheb. Pro samotné město i celý region je letošní rok velmi speciální. Připomeneme si totiž 700. výročí trvalého připojení Chebska k Českému království.

Dopravní informace: I letos organizátoři zajistili autobusovou dopravu zdarma. Z nádraží v Chebu z nástupiště B10 z křižovatky ze zastávky Františkovy Lázně i zpět z letiště do města budou jezdit autobusy v pravidelných intervalech mezi 9:00 až 19:00 v sobotu a 9:00 až 18:00 v neděli. Vstupné se platí až při vstupu do areálu letiště.

Návštěvníci, kteří přijedou vlakem, vystoupí ve stanici Cheb a dále mohou využít autobusovou kyvadlovou dopravu viz výše. Vstupné se platí až při vstupu do areálu letiště.

Návštěvníci, kteří přijedou autem, mohou využít parkoviště s parkovným 100 Kč. Při jízdě od Karlových Varů, Sokolova a Plzně po dálnici D6 je sjezd na Exit 164 Dolní Dvory Cheb a dále po značení směr Letiště. Cesta vede kolem hřbitova přes kruhový objezd. Tam vede cesta na třetím sjezdu na Maškově směr Dřenice a dále cca 2 km. Při jízdě směrem od Aše a Německa vede cesta přes Cheb ve směru na Karlovy Vary po ulici Pražská (Stará pražská). Před obcí Dolní Dvory je nutné odbočit vpravo do ulice Ke hřbitovu ve směru Podhrad a dále podle značení až na letiště.

Předprodej vstupenek a více o programu na http://www.leteckydencheb.cz/vstupenky

Zdroj a foto:

www.leteckydencheb.cz

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07318 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20330 KB. | 11.04.2024 - 22:43:31