Mimořádné uzavření Tyršova mostu pro pěší a cyklisty


Tyršův most v Litoměřicích je uzavřen už od 1.4.2015.  pro veškerou motorovou dopravu. Dlouho plánovaná rekonstrukce mostu byla nezbytná a pro obyvatele města i jeho návštěvníky to přineslo řadu závažných dopravních změn. Do konce roku 2015 se nepodařilo most opravit.

V tuto chvíli tak platí, že dle smlouvy uzavřené mezi investorem, kterým je Ředitelství silnic a dálnic ČR, a dodavatelem stavby, tedy firmou EX Most, má být dílo dokončeno do 18. března. Dřívější termín zprovoznění mostu se v tuto chvíli nezdá být reálný. Po celou dobu rekonstrukce je most uzavřen pro motorovou dopravu, ale lávka pro pěší zůstala v provozu.

Mimořádné uzavření lávky pro pěší nahlásila Policie České republiky na pondělí 18. 1. 2016 v době od 09.00 hod. Do odvolání bude Tyršův most v Litoměřicích kompletně uzavřen. Důvodem uzavření mostu je prověřování oznámení občana Litoměřic policejnímu orgánu obvodního oddělení v Litoměřicích, že v průběhu druhé světové války byla pravděpodobně v mostním pilíři umístěna nálož ke zničení mostní konstrukce a nelze tuto informaci brát na lehkou váhu.

Z tohoto důvodu bude probíhat na pátém pilíři mostní konstrukce Tyršova mostu kontrola vpustí stálého zařízení pyrotechnickou službou PČR ve spolupráci s HZS Ústeckého kraje. Předpokládaný začátek celé akce je naplánován od 09.00 hod a probíhat bude do odvolání.

V době provádění pyrotechnické prohlídky budou přerušeny práce na mostní konstrukci stavební firmou SDS EXMOST spol. s.r.o. a uzavřena lávka pěšího přechodu Tyršova mostu pro všechny občany.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,23962 s | počet dotazů: 200 | paměť: 20189 KB. | 12.04.2024 - 20:33:34