Mapový portál Virtuální Plzeň je užitečný pomocník!


0 0 votes
Hodnocení článku

Turistický mapový portál krajského města je interaktivní systém map, který zobrazuje  množství užitečných informací o turistice, cykloturistice i volném času.Návštěvníci zde naleznou například trasy KČT, typy na výlety (naučné stezky i školní výlety), turistické cíle (kulturní, přírodní i sportovní), MHD s napojením na systém IDOS, důležité objetky jako například bankomaty, pošty, ubytování a další.

Portál turistiky a volného času je v provozu necelý rok a do nové turistické sezóny jsou připraveny i některé novinky. Pod kategorií vrstev „Virtuální Plzeň jsou k dispozici tři vylepšení: 

„Videopasporty“, „Foto z letadla“„Virtuální prohlídky a videa“ a ve skupině služeb: „Na kole“ přibyly tzv.: „Greenways“. Nejzásadnější novinku“videopasporty“ mohou ocenit turisté, cyklisté a může být užitečným zdrojem informací i pro další zájemce. Jedná se vizuální přehled nejvýznamnějších cyklotras, naučných stezek a výletů, některých ulic a komunikací. Při prohlídce „videopasportu“ dostane každý informace o druhu povrchu a náročnosti trasy v konkrétních místech, nebo si může z domova prohlédnout zajímavá místa, která se na trase nachází. Přínosná jsou tato videa také pro správce příslušných tras a stezek.

Takto byly zpracovány následující trasy:

Cyklovýlet: Na zámek Kozel – trasa výletu z centra města na Kozel

Cyklotrasy KČT: trasa KČT č. 3 – kompletní průběh na území města Plzně dle značení Klubu českých turistů

trasa KČT č. 37 – ukázka na části území Plzně (cyklotrasa v okolí NC Plaza) Naučné stezky: Po sopách Fr. Molocha, Sigmondova BBB

Školní výlety: Plzeňská domovní znamení a pověsti, Bolevecké rybníky (okruh)

Více informací o projektu „Virtuální Plzeň“ najdete na

http://mapy.plzen.eu/aktuality-7/virtualni-plzen-rozsiruje-turisticke-mapy.aspx

Na zajištění videopasportu se podílela firma Melies s.r.o., která má  dlouholeté zkušenosti při zajištění dokumentace i zpracování videozáznamů  dopravních staveb a dalších objektů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,44595 s | počet dotazů: 194 | paměť: 24457 KB. | 24.06.2024 - 05:24:23