Liberec chce přilákat do města turisty i filmaře


V letošním roce bude Odbor sportu a cestovního ruchu Magistrátu města Liberec realizovat celou škálu nových aktivit, které chce prezentovat na turistickém portálu. Všechny aktivity, projekty a akce jsou obsahem dílčího akčního plánu Odboru sportu a cestovního ruchu MML pro rok 2014, který schválila rada města a jsou na ně vyčleněny finanční prostředky. Jedním z plánovaných projektů je „společná vstupenka“, kterou chystá radnice ve spolupráci s Libereckým krajem. Smyslem je zvýšit zájem turistů o město Liberec jako celek, prodloužit dobu pobytu návštěvníků a vytvořit impuls k opakované návštěvě. Zkušenosti s podobnými produkty z jiných destinací ukazují, že je možné významně zvýšit zájem o danou lokalitu a ovlivnit proud návštěvníků.

Od roku 2014 bude Liberec propagován také jako vhodné místo pro filmaře při natáčení filmů. Odbor zmapuje vhodné prostory, historické budovy, technické památky apod. a v této podobě představí město prostřednictvím turistického portálu případným zájemcům.

Úkolem pro následujících měsíců je revize a doplnění vhodného turistického značení ve městě a v okolí a doplnění aktuálních turistických map pro pěší i cyklisty na významných místech. Rovněž v letošním roce se město Liberec zúčastní několika veletrhů cestovního ruchu a připraví oblíbené akce, jako jsou například Dny evropského kulturního dědictví (v sobotu 13. září 2014) nebo nový projekt Barevné léto, jehož smyslem je přitáhnout návštěvníky do města i o víkendu a ve večerních hodinách.

Turistický portál města  www.visitliberec.eu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,97679 s | počet dotazů: 203 | paměť: 28584 KB. | 24.02.2024 - 03:33:32