Nové odbavovací zařízení a nový elektrobus mohou užívat cestující v Liberci a Jablonci nad Nisou


0 0 votes
Hodnocení článku

Dopravnímu podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a.s. (DPMLJ) podařilo zajistit 340 nových odbavovacích zařízení a 20 ks revizorských čteček. Vozidla MHD jsou nově vybavena prodejními zařízeními validátorem CVP48 na nákup jízdních dokladů (zelené barvy) od společnosti MIKROELEKTRONIKA spol. s r.o. Zařízení cestujícím umožní nákup jízdního dokladu bankovní kartou a elektronickou peněženkou Opuscard a Opuscard+. Vytištěná jízdenka obsahuje QR kód, který umožní její používání v rámci Integrovaného dopravního systému Libereckého kraje IDOL (např. v liberecké MHD si cestující zakoupí požadovanou jízdenku do cílové stanice v České Lípě, kdy se při přestupu již pouze prokazuje při kontrole vytištěným papírovým dokladem s QR kódem). Zákazníkům je poskytnut z pohledu ochrany dat nejen bezpečnější systém, ale zkvalitnil se také stupeň elektronického odbavení. E-shop, přestupní integrovaná jízdenka s QR kódem nebo mobilní aplikace poskytují cestující veřejnosti nový moderní standard používání veřejné dopravy.

V nejbližším období se cestující setkají s novými odbavovacími zařízeními nejen ve stávajícím vozovém parku MHD, ale současně i v 1. kroku nástupu elektromobility v DPMLJ, kterým je nákup vlastního elektrobusu od společnosti SOLARIS. Autobus s výrobním označením Solaris Urbino 12 elektrické je třídveřové nízkopodlažní vozidlo s kapacitou 72 cestujících, z toho 30 sedících. Klimatizována je kabina řidiče i prostor pro cestující. Elektrobus byl vyroben v roce 2019 a dosud jezdil jako předváděcí v různých městech Evropy. Zakoupen byl za 5,9 milionu korun.

Změny v Integrovaném dopravním systému Libereckého kraje IDOL si vyžádaly také změny v odbavení cestujících ve veřejné dopravě MHD. Konečná podoba integrace největšího poskytovatele veřejné dopravy v Libereckém kraji byla stanovena až v dubnu 2023. Za necelých deset měsíců se DPMLJ se podařilo zajistit 340 nových odbavovacích zařízení a 20 ks revizorských čteček. Všechna zařízení byla průběžně v lednu a únoru 2024 certifikována a implementována tak, že proces přeměny systému odbavení v Libereckém kraji je dokončen. Náklady na realizaci odbavovacího zařízení v dopravním podniku byly vyčísleny 10,9 milionů korun.

 

 

 

Zdroj a foto:

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou a.s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,37023 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20374 KB. | 17.07.2024 - 21:56:55