Kolektor Václavském náměstí byl dokončen


0 0 votes
Hodnocení článku

Stavba dokončeného kolektoru byla zahájena v roce 2007 a byla realizována v ochranném pásmu metra nad raženou trojlodní stanicí metra Můstek. Stavbu Kolektoru Václavské náměstí tvoří komplex tří tras.

Trasa A.- Vede středem náměstí a zasahuje až do ulice Rytířská. Jedná se o kruhový  kabelový kanál z doby výstavby metra v roce 1975. Byly provedeny stavební úpravy,  vyměněny nevyhovující ocelové konstrukce a doplněny kontrolní a bezpečnostní prvky potřebné k provozu kolektorů. Stavbu realizovala společnost Subtera , a.s.

Trasa B. – Je nově ražená trasa v chodníku na levé straně náměstí. Vlastní ražba kolektoru probíhala  v obtížných podmínkách nadložních písků a štěrků, které bylo nutné zpevňovat. Současně bylo nutné respektovat soubežně vedoucí kanalizační stoky i  nutnost respektovat podzemní konstrukci podchodu Metra Můstek. Kolektor po svém uvedení do provozu zajišťuje zajištění objektů levé strany Václavského náměstí. Kolektor je dlouhý 231,7 metrů. Stavbu realizovalo sdružení firem Subtera,a.s. a Energie – stavební a báňská,a.s.

 Trasa C. – Je kruhový vodovodní kanál z doby výstavby metra v roce 1975 při pravé straně náměstí. Úpravou byl změněn příčný profil tak, aby v něm mohly být kromě medií zásobujících objekty zpětně uloženy také dva tranzitní vodovody a dále došlo k napojení k domovním přípojkám a k ostatním trasám kolektorů. Stavbu realizovalo sdružení firem Metrostav,a.s., Subtera,a,s, a Navatyp Group,a.s.

 Na stavbě všech tří tras kolektor se podílela firma Subtera,a.s., která staví tyto podzemní stavby v Praze už 25 let. O stavbě kolektoru v Praze jsme již v našem magazínu psali  a připomínáme článek s fotografiemi o dokončení kolektoru Vodičkova z prosince 2007.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05714 s | počet dotazů: 197 | paměť: 32715 KB. | 28.02.2024 - 16:38:15