Hlavní město dnes předalo Průmyslový palác stavebním firmám


3392949 1205877 Prumyslovy palac JiriSebek 03
0 0 votes
Hodnocení článku

Po měsících příprav převzalo konsorcium firem vedených společností Metrostav DIZ s.r.o. staveniště v areálu Výstaviště Praha. Začne tak rekonstrukce a dostavba Průmyslového paláce, který je chráněnou kulturní památkou, nasadilo konsorcium firem odborníky z týmu, který před nedávnem rekonstruoval podobně cennou budovu – Národní muzeum. Stavba začíná přípravou zázemí a příjezdových komunikací pro techniku. Kompletní rekonstrukce středního a pravého křídla společně s výstavbou levého křídla by měly být hotové do tří let. Předání staveniště předcházela v minulých týdnech technická příprava a „odstrojování“ Průmyslového paláce. Bude pokračovat oplocení staveniště a vybudování přístupové komunikace. V únoru pak na staveniště najede technika a práce se začnou naplno. Dojde k vybudování přípojek a přeložek areálových inženýrských sítí nejen pro připojení stavebního zázemí nebo jeřábů, ale i vlastní budovy Průmyslového paláce. V místě levého vyhořelého křídla bude nutné nejprve provést podrobný inženýrskogeologický průzkum a doplňkový hydrogeologický průzkum pro tepelná čerpadla. Výsledkem první etapy prací v letošním roce budou rozsáhlé výkopové a zemní práce, zajištění stavební jámy a navazujících částí stavby. Na tyto práce dále naváže položení základové desky levého křídla Paláce a provedení železobetonových konstrukcí jeho obvodových stěn. Práce ve střední hale a pravém křídle se v úvodní etapě ponesou hlavně ve znamení rekonstrukce stávajících technologických kanálů, výstavby nových kolektorů pro osazení technologií a restaurování historicky cenných prvků. Specialisté začnou s pasportizacemi a restaurátorskými průzkumy, demontáží historických prvků z interiéru objektu jako například parket nebo vitráží zasažených požárem a ochranou těch, které jsou nedílnou součástí budovy.

Po dokončení bude Průmyslový palác nabízet funkčnost multifunkční haly pro společenské akce, výstavnictví, veletrhy, prodejní akce, prezentace firem, kongresy nebo kulturní akce jako koncerty, představení, projekce.

Veřejnou zakázku na rekonstrukci Průmyslového paláce získalo konsorcium s názvem Společnost pro Průmyslový palác (vedoucí sdružení – Metrostav DIZ s.r.o., dále AVERS, spol. s.r.o; SYNER s.r.o. a Metrostav a.s.).

Průmyslový palác byl postaven v Praze při příležitosti Jubilejní zemské výstavy, uspořádané v roce 1891. Tato výstava se stala přehlídkou kulturní a hospodářské vyspělosti českého národa. Průmyslový palác by otevřený 15. března 1891 a 16. října 2008 zničil velký požár celé západní křídlo.  

Zdroj: Magistrát hl.města Prahy

Foto: Výstaviště Praha,a.s., Jiří Šebek

Vizualizace: SGL Projekt s.r.o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,29552 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20478 KB. | 22.05.2024 - 16:45:01