Dopravní podniky a České dráhy zavádí nová dopravní opatření související s šířením onemocnění COVID-19


Změny platné od úterý 17. března 2020. Ve všech vozidlech a prostorách pražské MHD musí cestující zakrývat nos a ústa. Lze využít roušku, šátek či šálu. Řidiči budou mít právo cestující bez zakrytého nosu a úst vyloučit z přepravy.  Obdobné nařízení platí i v MHD v Ostravě, Brně, Liberci, Jablonci, Ústí nad Labem, Pardubicích

Jednotlivé kraje pak zavádí opatření, které mají regionální dosah.

Jihomoravský kraj v souvislosti se snahou maximalizovat ochranu řidičů i cestujících proti možné nákaze koronavirem rozhodl o preventivních opatřeních v regionálních i městských autobusech IDS JMK. Od středy 18.3.2020 přechází brněnské autobusové a trolejbusové linky provozované v rámci brněnské městské dopravy na prázdninový provoz. Tramvaje zatím budou jezdit podle jízdních řádů pro běžné pracovní dny. Od pondělí 23.3.2020 přejdou na prázdninový provoz i regionální autobusy a vlaky.  Dočasná bezplatná přeprava je zavedena ve městě Adamově (od 18.3.), Blansku a Znojmě. Pozastaven je provoz Seniorbusů v Brně a některých dalších městech.

Olomoucký kraj zastavuje se veřejná doprava do Uničova, Červenky a Litovle. S okamžitou platností se až do odvolání zastavuje veřejná doprava do Uničova, Červenky a Litovle. Autobusy do těchto dvou měst a do obce nebudou zajíždět. Projíždějící vlaky v nich nezastaví. Vlaky na trati mezi Červenkou a Senicí na Hané nevyjedou vůbec. Opatření je vyvoláno nařízením Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje. V železničních stanicích a zastávkách Litovel předměstí, Litovel město, Litovel, Červenka zastávka, Červenka, Uničov a Uničov zastávka nebude umožněn nástup a výstup cestujících. Vlaky budou dál jezdit ve svých původních trasách a časových polohách z důvodu zajištění dopravní obslužnosti ostatních obcí na jejich trase.

Liberecký kraj zavádí  ve veřejné dopravě následujícíc opatření: Dopravce BusLine s platností od 17.3.2020 zavádí v dálkové dopravě výlukový jízdní řád. V pracovní dny nepojedou z Jablonce spoje 10:00, 13:00, 15:00, 17:00 a místo spoje v 19:30 pojede spoj 19:00 denně (jako o víkendu), z Černého Mostu nepojedou v pracovní dny spoje v 6:30, 13:00, 15:00, 16:30, 17:00 a 19:55.

Omezení železniční dopravy:

V souvislosti s preventivními kroky Vlády České republiky proti šíření nemoci COVID-19 je až do odvolání zastavena veškerá mezistátní osobní železniční doprava mezi Českou republikou a Německem, Rakouskem, Slovenskem a Polskem. Od 17. do 23. března budou dočasně zrušené také vnitrostátní vlaky SC Pendolino v úseku Praha – Ostrava / Český Těšín. V návaznosti na rozhodnutí Hygienické stanice Olomouckého kraje vlaky ode dnešního rána neobsluhují stanice a zastávky v Litovli, Července a Uničově.

Vlakový personál až do odvolání neprodává jízdní doklady. Jízdenky je možné pořídit u pokladních přepážek, u nichž se preferuje bezhotovostní platba. Dále je možné zakoupit  jízdenky on-line v e-shopu nebo mobilní aplikaci Můj vlak.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,54111 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20409 KB. | 24.05.2024 - 12:29:00