Nová trafostanice u Uničova pomůže elektrifikaci železniční trati


2 20210309 220102
0 0 votes
Hodnocení článku

Na okraji Uničova na Olomoucku začala společnost ČEZ Distribuce budovat zcela novou transformační stanici 110/22 kV, která pomůže zlepšit spolehlivost dodávek elektřiny pro celý region. Projekt za více než 170 milionů korun navíc umožní společnosti Miele rozšířit výrobu a Správě železniční dopravní cesty zajistí dostatečný příkon potřebný pro elektrifikaci železniční trati Olomouc – Uničov – Šumperk. Na místě už začaly první přípravné práce. „Buduje se zázemí staveniště, probíhá skrývka ornice a stavba pilotů pro základovou konstrukci objektu. Mnohem větší ruch začne v areálu od jara, až počasí dovolí technologicky náročnější práce,“ řekl Miroslav Paloc, který má koordinaci stavby na starost. „Nepočítáme ale s tím, že by stavební práce ovlivnily život lidí v Uničově. Rozvodna se buduje v sousedství čistírny odpadních vod za městem, daleko od prvních domů,“ dodal Miroslav Paloc a upřesnil, že práce by měly být kompletně hotovy do konce ledna 2022.

V sousedství čistírny odpadních vod vyroste venkovní dvousystémová rozvodna 110 kV s příčným spínačem přípojnic, do které budou zaústěna vedení V589 a V590 směrem na transformovnu Červenka a vedení V5676 a V5677 sloužící pro zásobování areálu společnosti Unex. Rozvodna 22 kV bude vnitřní jednosystémová ve skříňovém provedení a bude instalovaná do nové budovy společných provozů. Transformace bude zajištěna dvěma transformátory s výkonem 25 MVA osazenými do nových stanovišť. Součástí stavby bude také systém řízení a chránění.

„Novou transformační stanici jsme pro Uničov chystali několik let, probíhalo mnoho konzultací, jednání s partnery a příprava projektů. Věřím, že tato poctivá práce se regionu vyplatí,“ řekl Radim Černý, místopředseda představenstva ČEZ Distribuce.

Zdroj a foto: ČEZ Distribuce


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,35430 s | počet dotazů: 200 | paměť: 20073 KB. | 25.06.2024 - 20:43:16