DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v Dopravním podniku města Hradec Králové


U příležitosti oslav 85. Výročí městské hromadné dopravy v Hradci Králové se uskuteční  v sobotu 5.října 2013 v době od 9:00 do 14:00 hodin v prostorách areálu dopravního podniku v Pouchovské ulici a v prostorách Terminálu hromadné dopravy u Hlavního nádraží ČD. Obě  místa budou propojena mimořádnou linkou, na které pojedou historická vozidla, např. autobusová legenda autokar ŠKODA 706 RTO LUX (majitel ANVI TRADE s.r.o., Praha) či trolejbus Škoda 9TrHT28 (z Dopravního podniku města Pardubic a.s.).  Doprava na této mimořádné lince je jako tradičně bezplatná, stejně tak jako samotný vstup na akci.

V Pouchovské ulici čeká nejen fandy veřejné dopravy prohlídka celého areálu včetně nového dispečerského pracoviště a zázemí řidičů získaného rekonstrukcí objektu Kondic. Také budou k vidění  všechny typy provozovaných vozidel MHD včetně dílenských a některá vozidla historická. Samozřejmostí bude oblíbený průjezd vozidel s návštěvníky myčkou a prohlídka dílen a dalších prostor technického zázemí společnosti.

Na terminálu hromadné dopravy bude možné si prohlédnout i originální dispečerské pracoviště („koule“). V rámci akce se uskuteční i křest ojedinělé reprezentační publikace s názvem 85 let městské hromadné dopravy v Hradci Králové 1928 – 2013 autorky paní Heleny Rezkové, která poprvé systematicky a komplexně s novým pohledem mapuje historii a současnost MHD v Hradci Králové. Zájemci si budou moci knihu na místě i zakoupit. Novinkou bude i účast BESIP teamu Ministerstva dopravy ČR – nevšední prezentace problematiky bezpečnosti silničního provozu, autogramiáda fotbalistů FC Hradec Králové či výstava elektrokol a elektroskútrů od předního světového výrobce firmy Guewer.

Pro příznivce motosportu se akce prezentačně účastní se svými jezdci, technikou a doprovodným vozidlem závodní motocyklový tým MOTORPOWER 81, který se v letošním roce účastní MEZ MČR a Mistrovství Alpe Adria ve třídách Superstock 600 a Supersport 600. Zájemci se mohou v rámci akce setkat s autorkou pohádkové knížky určené pro nejmenší a začínající čtenáře Překvapení skřítka Modrovouska a jiné pohádky z Hradce Králové paní Markétou Vítkovou, kdy se děj 14-ti pohádek odehrává v Hradci Králové a jedna z nich je přímo vázána na DP.

O dalším programu a podrobnostech akce bude veřejnost informována průběžně před vlastním konáním a to zejména na stránkách www.dpmhk.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11085 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20208 KB. | 14.06.2024 - 01:03:20